مسابقه مجازی بازی های بومی محلی با عنوان”مسین بابا و بی بی”

  • ۹ تیر ۱۳۹۹
  • ۱۱۹۶ بازدید

به مناسبت روز بهزیستی و تامین اجتماعی در سمنان برگزار می شود:

مسابقه مجازی بازی های بومی محلی با عنوان”مسین بابا و بی بی”

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از برگزاری مسابقه مجازی بازی های بومی محلی با عنوان “مسین بابا و بی بی” در سمنان خبر داد.

عباس بابایی با بیان اینکه مسابقه مجازی بازی های بومی محلی با عنوان “مسین بابا و بی بی” ویژه سالمندان به گویش سمنانی برگزار می شود، اظهار داشت: بازی‌های قدیمی در ذهن مادربزرگ و پدربزرگ های عزیز ما تجسم خاطراتی شیرین است و دیدن این بازی ها حتی برای من و شما که سهمی در چگونگی اینگونه بازی ها نداشتیم هم خالی از لطف نیست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شهروندان بالای ۴۵ سال فقط می توانند در این مسابقه مجازی شرکت کنند، تصریح کرد: علاقه مندان فرصت دارند تا یک شنبه ۲۲ تیر ماه یک ویدئوی سه دقیقه ای از هر بازی بومی محلی تهیه و در تلگرام از طریق آیدی @sazman_farhangi_semnan برای ما ارسال کنند.

بابایی اعلام کرد: علاقه مندان جهت شرکت در این مسابقه و کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره ۰۹۳۳۰۴۱۳۴۵۰ تماس حاصل نمایند.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با تاکید بر اینکه باز‌یهای بومی محلی نمادی از فرهنگ و اصالت است که در برجسته نمودن سنت و آیینهای هر مرز و بوم نقش بسزایی دارد، گفت:سمنان هم همچون بسیاری از دیگر شهرهای کشور یادگاری‌های زیادی از بازی‌های بومی محلی دارد که در صندوقچه دل پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها یا پدر و مادرها جای گرفته است و می‌تواند پس از سال‌ها قفل فراموشی را از آنها زدود.

عباس بابایی در پایان خاطر نشان کرد: این مسابقه با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و انجمن بازی های بومی محلی کارگران شهرستان سمنان برگزار می شود.