مرکز پایش تصویری و کنترل ترافیک شهرداری سمنان افتتاح شد

  • ۲۷ خرداد ۱۳۹۹
  • ۱۰۵۲ بازدید

با حضور استاندار سمنان
مرکز پایش تصویری و کنترل ترافیک شهرداری سمنان افتتاح شد
مرکز پایش تصویری و کنترل ترافیک شهرداری سمنان با حضور استاندار سمنان و تعدادی از مسئولین شهری سمنان افتتاح شد .
به گزارش مدیریت ارتباطات  و امور بین الملل شهرداری سمنان ، مسعود میرشریفی با اعلام این خبر افزود: از موضوعات با اهمیت در حوزه مدیریت شهری حرکت به سمت هوشمندسازی است و راه اندازی مرکز کنترل ترافیک شهری در راستای دستیابی به شهر هوشمند از جمله این اقدامات است.
میرشریفی گفت : استفاده از سامانه های حمل و نقل هوشمند در دیگر شهرها راهکاری مناسب برای کنترل ترافیک شهری بوده که بهبود بسزایی در حل مسائل ترافیکی شهرها داشته است.از این رو این موضوع از جمله ضروری‌ ترین برنامه‌های دارای اولویت برای شهرداری سمنان بوده که در سال جاری دنبال شد .
وی از تخصیص اعتباری بالغ بر پنجاه میلیارد ریال برای تهیه دوربین‌های کنترل، نظارت و پلاک‌خوان برای نصب در معابر شهر خبر داد و عنوان کرد: پایش تصویری شهر در افزایش امنیت، کاهش ترافیک و همچنین کاهش تخلفات رانندگی تاثیر به سزایی دارد.
میرشریفی با اشاره به نصب دوربین های پایش تصویری در ۷ نقطه و دوربین های ثبت تخلف نیز در ۶ نقطه از شهر اظهار داشت : هدف از این اقدام شهرداری سمنان ،کاهش هزینه‌ها در خدمات شهری، رصد و مدیریت ترافیک، هدایت ناوگان حمل و نقل عمومی، کنترل هوشمند چراغ‌های راهنمایی و رانندگی، قابلیت اتصال به شهر هوشمند و رسانه عمومی، ارتقای سطح امنیت شهری، کاهش تخلفات و جرائم، مدیریت بحران، امداد رسانی و خدمت رسانی به موقع می باشد.