مدیر شهرداری منطقه یک سمنان بیان کرد:

  • ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
  • ۷۱۲ بازدید

اخطار شهرداری منطقه یک سمنان به صاحبان ملک‌های پر خطر جهت تخریب

مدیر شهرداری منطقه یک سمنان از مالکانی که ملک‌های مخروبه خود را رها کرده‌اند، خواست هر چه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف ملک خود اقدام کنند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، الیاس افضلی در گفتگو با روابط عمومی شهرداری منطقه یک با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی منطقه یک اراضی و ملک‌های نیمه مخروبه رها شده است، اظهار کرد: اکثر این موارد در بافت قدیم این منطقه وجود دارد.

وی گفت: متاسفانه املاک نیمه مخروبه و اراضی رها شده به محلی برای تجمع زباله‌ها و اسکان معتادان و سگ‌های ولگرد تبدیل شده است.

وی افزود: متاسفانه املاک نیمه مخروبه حادثه‌ساز هستند و احتمال ریزش و خطرات ناشی از آنها وجود دارد.

شهردار منطقه یک سمنان وجود املاک مخروبه را معضلی برای شهر دانست و از مالکانی که ساختمان‌های مخروبه خود را رها کرده‌اند، خواست به منظور کاهش خسارات و حوادث ناشی از ریزش آنها و همچنین برای به خطر نیفتادن سلامت و بهداشت شهروندان، نسبت به تعیین تکلیف املاک خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه اینگونه املاک و زمین‌ها شناسایی شده‌اند، گفت: اخطارهای لازم به مالکان آنها داده و در محل بنر نصب شده است که در صورت عدم همکاری مالکان با شهرداری، پرونده آنها تکمیل و به مراجع قضایی در حوزه حقوقی ارجاع می‌شود که از جمله این ملک ها واقع در خیابان سعدی ۱۷ بود که توسط شهرداری منطقه یک اخطارهای لازم به مالک داده شد.

الیاس افضلی گفت: از مالکان دعوت می‌شود برای حصارکشی ملک رها شده خود، هرچه سریع‌تر به شهرداری منطقه مراجعه و مجوز لازم را دریافت کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده این‌گونه املاک، با مرکز ارتباط مردمی شهرداری (۱۳۷) تماس گرفته و مشکلات و درخواست‌های خود را مطرح کنند تا در اسرع وقت پیگیری و در جهت رفع آنها اقدام شود.