مدیریت شهری باید در حوزه کودک و نوجوان ویژه و هدفمند باشد

  • ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
  • ۶۱۱ بازدید

شهردار سمنان :

مدیریت شهری باید در حوزه کودک و نوجوان ویژه و هدفمند باشد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید محمد ناظم رضوی در جشنواره نشاطستان مادر و کودک که به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و با مشارکت مهدکودک و پیش دبستانی کیمیا در کتابخانه مرکزی سمنان برگزار شد گفت: زنان به‌عنوان یکی از ارکان اصلی خانواده، نقش مهمی در تعالی، رشد و شکوفایی استعداد اعضای خانواده و ساختن جامعه‌ای سالم دارند.

وی با بیان اینکه تربیت کودکان یکی از مولفه های مهم در خانواده هست تصریح کرد: شهر سمنان که از دیرباز به شهر اخلاق معروف بوده انتظار می رود با آموزه های روانشناسی بتوانیم فرزندان سالم و ارزش یافته بر اخلاق را داشته باشیم.

ناظم رضوی در ادامه بیان کرد: مدیریت شهری باید در حوزه کودک و نوجوان ویژه و هدفمند باشد و شهرداری سعی در فراهم کردن این امکانات دارد و باید بصورت جامع و کالبدی صورت بگیرد.

شهردار سمنان با اشاره به ابتکار سمنان شهر دوستدار کودک تشریح کرد: شهر دوستدار کودک باید شهری باشد که کودک آن را دوست داشته باشد و شهری که الزامات آن برای کودک و مادران فراهم باشد.

ناظم رضوی در ادامه افزود: از دیگر برنامه های شهرداری سمنان ایجاد سامانه ویژه کودکان است که در آن کودکان با تعاریف سنی خود شناسایی شده و خدمات الکتریکی خاص آنها در سامانه و بصورت هوشمند ارائه می شود و مادران هم می تواند بصورت مجازی از آموزش تربیت و پرورش کودکان بهره مند شوند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در بوستان کوشمغان برای فعالیت ها و آموزش های کودکان ، اولین پارک هوشمند تدبیر شده است که بزودی قابل افتتاح می باشد.