مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از آشنایی ۹۰۲۸۱۴نفربرساعت با مفاهیم مدیریت پسماند دراتمام فصل پاییز خبر داد.

  • ۱۴ دی ۱۳۹۸
  • ۸۵۴ بازدید

درفصل پاییز ۹۰۲۸۱۴ نفربرساعت با مفاهیم مدیریت پسماند آشنا شدند

به گزارش مدیریت ارتباطات وامور بین الملل شهرداری سمنان؛مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از آشنایی ۹۰۲۸۱۴نفربرساعت با مفاهیم مدیریت پسماند دراتمام فصل پاییز خبر داد.

حمیدرضا پیوندی با اشاره به نقش ویژه فرهنگ سازی و تفهیم مدیریت پسماند ویژه دانش آموزان ونوآموزان گفت:طی امضای تفاهم نامه همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان با اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان و برنامه ریزی وهماهنگی های واحد آموزش سازمان؛آموزش مفاهیم مدیریت پسماند در فصل پاییز در سه سطح به مرحله اجرا رسید.

وی درادامه افزود: آموزش تفکیک زباله از مبداء در سه سطح پیش دبستانی،مدارس ابتدایی دخترانه وپسرانه و آموزش چهره به چهره بمدت ۲۷۰ ساعت با هدف فرهنگسازی و نهادینه کردن مدیریت صحیح پسماندهای خانگی،راههای کاهش تولید زباله وتفکیک زباله از مبداء انجام شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در خصوص اقدامات سازمان عنوان کرد:آموزش در سطح پیش دبستانی ۸۳۴ نوآموز بهمراه نمایش عروسکی ،برگزاری مسابقات مفرح واهداجوایز و توزیع کیسه پارچه ای سازگار باطبیعت های نان تحت آموزش قرار گرفتند.آموزش در سطح پیش دبستانی نیط ۴۵۰۰دانش آموز با اجرای گروه نمایشی مقداد مورد استقبال دانش آموزان و مسئولین را بهمراه داشت.

پیوندی ضمن قدردانی از همکاری شهروندان فهیم شهر اخلاق ابراز داشت:در سه ماه فصل پاییز ۳۳۲۴ شهروند سمنانی نیز آموزشهای مدیریت صحیح پسماندهای خانگی و تفکیک زباله از مبداء را دریافت کردند که با توجه به هماهنگی های انجام شده به شهروندان کارت اشتراک،بروشورو کیسه های پسماند خشک ارائه شد تا در فازهای‌ نهایی‌ آموزش و طرح جمع آوری پسماند خشک از درب منازل به مرحله اجرا برسد.

این مقام‌مسئول درپایان ضمن قدردانی از مدارس و شهروندان طبیعت دوست شهرسمنان خاطر نشان کرد: بنابر نظرسنجی های دریافتی از سوی مراکز آموزشی و شهروندان میزان رضایتمندی از طرح آموزشی سازمان افزایش چشمگیری داشته است و این طرح تا پایان بهمن ماه اتمام می یابد. امیداست با مشارکت وهمکاری شهروندان و نونهالان سمنانی که نقش سازنده ای در مدیریت صحیح این طلای کثیف وجلوگیری از هدر رفتن سرمایه های ملی دارند شاهد شهری پاک و یاریگر ما در امر خطیر مدیریت شهری باشند.