محله های شهر سمنان با نام شهید شاخص همان محله مزین می شوند

  • ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
  • ۱۴۱۴ بازدید

در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت؛

محله های شهر سمنان با نام شهید شاخص همان محله مزین می شوند.

کمیته نامگذاری محله های شهری سمنان با حضور اعضا در محل شهرداری سمنان برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، دبیر کمیته نامگذاری شهرداری سمنان، از تشکیل جلسه کمیته نامگذاری محله های شهری سمنان خبر داد.

حمید احمدی گفت: مطابق بند ۲۴ماده ۷۱ قانون ” تشکیلات ، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران “مصوب۱/۳/۷۵ مجلس شورای اسلامی “ نامگذاری معابر ،میادین، خیابانها و کوچه ها در حوزه شهری و همچنین تغیر نام آنها توسط شورای اسلامی شهر انجام خواهد گرفت. بنابراین هدف از تشکیل این کمیته بررسی درخواست و پیشنهادهای مردمی و نیز ساماندهی در خصوص نامگذاری محلات است که به منظور تایید و تصویب به کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ارجاع داده می شود.

احمدی به مصوبات این کمیته اشاره کرد و افزود: در این کمیته مقرر شد برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نامگذاری معابر محله با نام شهید شاخص همان محله صورت گرفته و در تابلوهای نصب شده نیز حک شود.

دبیر کمیته نامگذاری شهرداری سمنان از عموم شهروندان درخواست کرد پیشنهادهای خود را در رابطه با موضوع نامگذاری معابر فاقد نام به کمیته نامگذاری شهرداری سمنان ارسال نمایند.

گفتنی است در این کمیته نماینده معاونت برنامه ریزی و هماهنگی شهرداری، نماینده کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر، نماینده سازمان فرهنگی و اجتماعی و ورزشی ، نماینده سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهری، رئیس بنیاد شهید شهرستان ، یک فرد مطلع درحوزه ادبیات، شعر و مشاهیر شهر سمنان، یک فرد مطلع در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری شهر سمنان حضور دارند.