ماهی پرکار برای آتش نشانان سمنانی در چند سال اخیر

  • ۵ تیر ۱۴۰۰
  • ۱۸۱ بازدید

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان

ماهی پرکار برای آتش نشانان سمنانی در چند سال اخیر،

۲۱۱ مورد حادثه و حریق در خرداد ماه

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در خرداد ماه امسال ۴۹ مورد آتش سوزي و ۱۶۲ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان به وقوع پيوسته است که در نوع خود بیشترین آمار حوادث در یک ماه را در چند سال اخیر به خود اختصاص داده است.

سعید اسمعیل پور در این باره گفت: در ماهی که گذشت به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان ، ۲۱۹۶ تماس که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۷۸ ساعت و ۵ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۴ دقیقه و ۱۲ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است .

وی عنوان کرد: آتش نشانان ۴۹ مورد حوادث آتش سوزی را درخرداد ماه ۱۴۰۰ پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن (۱۲ مورد آتش سوزی معابر و ساختمانی متروکه ، آتش سوزی منزل مسکونی با ۱۰ مورد) رتبه بعدی را به خود اختصاص داده است .

ایشان در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۱۶۲ مورد حادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته و به شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده اند که در نوع خود در چند سال گذشته بی سابقه بوده است و بیشترین آمار حوادث ،مربوط به محبوس شدن افراد در آسانسور(۱۱۰ )مورد و گرفتن حیوانات موذی با( ۲۳) مورد رتبه بعدی را دارا می باشد.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۹ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است وتعداد نجات یافتگان در ماه گذشته در این عملیات ها ۲۵۲ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.

اسمعیل پور در پایان یادآور شد: در حوادث آسانسورکه به دلیل قطعی مستمر شبکه برق سمنان و توقف کابین در طبقات و محبوس شدن شهروندان در آسانسور بوده با افزایش قابل توجه۵/۵ برابر نسبت به ماه قبل مواجه بوده ایم.