لزوم فرهنگ سازی بازآفريني اقتصادی بافت های قديم شهر سمنان

  • ۱۱ دی ۱۴۰۰
  • ۳۰۶ بازدید

شهردار سمنان گفت:

لزوم فرهنگ سازی بازآفريني اقتصادی بافت های قديم شهر سمنان

با فرهنگ سازی نوسازی و بازآفرینی باید نگاه بازآفرینی اقتصادی در این زمینه برای دستیابی به توسعه پایدار شهری بیشتر تقویت شود .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ،سید علی مرتضی نژاد شهردار سمنان گفت : وضعیت موجود بافت های فرسوده و تاریخی شهر به دلایل مختلف من جمله فرسودگی واحدهای مسکونی، ضعف زیرساخت ها و عدم سهولت دسترسی از رشد قابل ملاحظه ای برخوردار نیست که همین موارد سبب بروز مشکلات متعدد شهری ، مشکلات اجتماعی و زیست محیطی و حتی بروز مشکلات متعدد امنیتی در برخی محله های بافت قدیم شده است .

مرتضی نژاد ضمن بیان ظرفیت ها و ارزش های نهفته فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی این بافت که جزو داشته های شهر سمنان محسوب می شود اظهار داشت : برای احیا و نوسازی بافت های فرسوده باید جدا از نهادهای حاکمیتی خود مردم هم پای کار آمده و به ساماندهی این مجموعه کمک کنند .

وی با اشاره به شناسایی بیش از ۳۵۰ خانه قدیمی با ارزش در محدوده بافت قدیم شهر سمنان گفت : برای احیای سریع این بافت ها، همراه با گسترش فرهنگ سازی نوسازی و بازآفرینی و تامین اعتبار لازم توسط دستگاه های مرتبط ، بتوان از ظرفیت های مردمی در این زمینه استفاده کرد .

شهردار سمنان خاطرنشان کرد: حمایت های مدیریت شهری سمنان در راستای نوسازی و بازآفرینی خانه ها در سال های اخیر سبب راه اندازی واحدهای اقامتی و پذیرایی جدید شده که می بایست نگاه بازآفرینی اقتصادی در این زمینه برای دستیابی به توسعه پایدار شهری بیشتر تقویت شود .