لزوم توجه جدی به ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

  • ۲۶ فروردین ۱۴۰۲
  • ۵۷ بازدید

 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، نشست ترویج فرهنگ عفاف و حجاب با حضور بانوان شهرداری سمنان و به ریاست شهردار سمنان برگزار شد .

سید علی مرتضی نژاد شهردار سمنان در این نشست اظهار کرد: عفاف و حجاب از ضروریات جامعه امروز ما می باشد و باید ترویج فرهنگ آن را بیش از گذشته مورد توجه قرار داد و در مسیر آن تلاش کرد.

وی افزود: فرهنگسازی و مسئولیت پذیری در راستای امر به معروف و نهی از منکر در خصوص موضوع عفاف و حجاب امروز وظیفه ما و همه دستگاه ها و نهادها می باشد و باید با مشارکت یکدیگر، نقشه دشمنان در خصوص ترویج بی حجابی در جامعه را خنثی نماییم.

در ادامه این نشست، قاسم ملکدار معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان گفت: عفاف و حجاب یکی از دستورات مهم دینی در ابعاد فرهنگی و اجتماعی است و حجاب از دغدغه‌های فرهنگی امروز و از موضوعات حساس در جنگ نرم بوده و ورود جدی دستگاه‌های متولی در این امر ضروری می باشد.

وی در ادامه با تاکید بر رعایت عفاف و حجاب در فضای اداری توسط کارکنان براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و امنیت کشور، افزود: وزارت کشور نظارت مستمر بر رعایت شاخص های عفاف و حجاب اسلامی توسط کارکنان و مراکز زیر مجموعه دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان در پایان به نقش مادران در این حوزه اشاره کرد و گفت: یکی از اثرات منفی بدحجابی از هم پاشیدن خانواده‌ها است و دشمن توان خود را بر ترویج بی حجابی در جامعه گذاشته و باید مدیران و نهادهای فرهنگی نسبت به این مسئله حساسیت ویژه‌ای داشته باشند.