لزوم ترویج ظرفیت های سمنان برای گردشگری کشاورزی شهری

  • ۱۶ مهر ۱۳۹۹
  • ۴۸۹ بازدید

شهردار سمنان مطرح کرد:

لزوم ترویج ظرفیت های سمنان برای گردشگری کشاورزی شهری

شهردار سمنان به لزوم ترویج ظرفیت های سمنان برای گردشگری کشاورزی شهری تاکید کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، شهردار سمنان در دومین گفتگوی زنده اینستاگرامی با پایگاه خبری بازآفرینی گفت : با وسعت ۱۳۰۰ هکتاری بافت باغی در شهر سمنان می توان تابلویی از باغ شهر در سمنان متصور شد چرا که سمنان به شهری در باغ معروف بوده و وجود باغ ها در درون و اطراف بافت شهری و برگزاری برنامه های باغ گردی از ظرفیت‌ مناسبی برای توسعه گردشگری کشاورزی برخوردار است .

ناظم رضوی گفت: ترویج این نوع از گردشگری می‌تواند کمکی به‌ بهبود اوضاع زندگی و معیشت باغداران و کشاورزان بوده و هم تجربه‌ای متفاوت برای گردشگران شهری باشد.

شهردار سمنان با تاکید بر ارزش وجود باغستان های شهر افزود: حفظ و توسعه باغستان‌های شهر از ضرورت‌های توسعه پایدار به شمار می‌رود و با جلب همکاری های فراسازمانی می‌توان در فضائی تعاملی با حضور عموم همشهریان، پژوهشگران، نسل جوان و گردشگران ، زمینه‌های تعالی بیش از پیش سمنان را فراهم آورد.

وی با اشاره به ظرفیت باغ راه ها در توسعه گردشگری کشاورزی گفت : بازآفرینی و مرمت شش باغ راه در دستور کار شهرداری سمنان قرار داشته و بیشتر این این باغ راه ها آماده بهره برداری و مابقی تا پایان سال فعالیت های عمرانی آن پایان می یابد.

ناظم رضوی افزود: با بازآفرینی این باغ راه‌ها و مرمت مسیرها و تامین روشنایی مسیر با پایه چراغ های قدیمی، جدا از اهداف زیباسازی و گردشگری این باغ راه‌ها ، ارتقاء معیشت کشاورزان و باغ داران در این باغ راه ها هم مد نظر می باشد.

وی به ویژگی‌های بارز این باغ راه‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: در مرمت و بازآفرینی این باغ راه‌ها از نظرات سازمان جهاد کشاورزی و خود کشاورزان و باغ داران استفاده شده و سعی شده در هر باغ راه فضای گردشگری و پذیرایی برای تامین نیازهای گردشگران فراهم شود.

ناظم رضوی به اولین جاده سلامت باغ راهی کشور با بازآفرینی باغ راه‌های شهر سمنان اشاره کرد و گفت: باغ راه های ورودی شرقی شهر تا استخر باغ فیض و با اتصال حد شرقی و غربی این کوچه باغ ها مسیری به طول ۱۰ کیلومتر به وجود می آید که به عنوان اولین جاده سلامت باغ راهی کشور می تواند مورد استفاده گردشگران قرار بگیرد.

وی گفت: علاوه بر احیای ۶ باغ راه در سطح شهر ۲ پاتوق محله برای استراحت و عرضه محصولات کشاورزی و یک مزرعه گردشگری ویژه کودک در راستای شهر دوستدار کودک ایجاد شده است .

شهردار سمنان ضمن اشاره به اینکه همه هزینه های بازآفرینی از محل اعتبارات متعلق به شهرداری است گفت: آماده انتقال تجارب بازآفرینی باغ راه ها به دیگر شهرداری ها هستیم.