لزوم بهره گیری شهرداری های استان از تجارب شهر دوستدار کودک شهرداری سمنان

  • ۸ آذر ۱۳۹۹
  • ۷۶۷ بازدید

مدیرکل امور شهری استانداری سمنان:
لزوم بهره گیری شهرداری های استان از تجارب شهر دوستدار کودک شهرداری سمنان

مدیرکل امور شهری استانداری سمنان گفت : با انتقال تجارب شهر دوستدار کودک شهرداری سمنان و بهره گیری شهرداری های استان می توان زمینه برای داشتن استانی با شاخص های دوستدار کودک فراهم نمود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان راضیه شهاب، مدیرکل امور شهری استانداری سمنان در آیین رونمایی از پوستر اولین جشنواره ملی نقالی کودکان شهرهای راه ابریشم ایران گفت : شهرداری سمنان از انتهای سال ۱۳۹۷ برنامه ها و فعالیت های مناسبی را با محور کودک اجرا نمود که با استقبال کودکان و خانواده ها روبرو شد.

شهاب افزود : مبنای برنامه های خدمات سفر نوروز ۹۸ شهرداری سمنان نیز بر محور شهر دوستدار کودک قرار داشت و شهرداری توانست برنامه های متعددی را در طول سال ۹۸ اجرا نماید.

وی با اشاره به عزم شهرداری برای ارتقای زیرساخت های متناسب با کودک گفت : ایجاد اولین پارک هوشمند کودک ایران ، مرکز تخصصی کودک و خانواده که مباحث خلاقیت و کارآفرینی را با همراهی والدین به کودکان آموزش می دهد ، ایجاد شهربازی بزرگ سمینا و مزرعه گردشگری کودک از موارد مهم و تاثیرگذار در رشد اجتماعی و افزایش مشارکت و نشاط اجتماعی کودکان است که امیدواریم با فروکش کردن شیوع ویروس کرونا ، کودکان شهر بتوانند از خدمات آن استفاده کنند .

شهاب ضمن قدردانی از تلاش شهرداری سمنان در دستیابی به برند بین المللی دوستدار کودک گفت : طبق اعلام یونیسف ایران و وزارت کشور شهر سمنان در کنار ۱۱ شهر دیگر به عنوان پایلوت اجرای شهر دوستدار کودک انتخاب گردیده که عزم شهرداری سمنان در دستیابی به این برند تاثیرگذار ، دستاوردهای خوبی را برای کودکان شهر سمنان به دنبال دارد .

مدیرکل امور شهری استانداری سمنان با اشاره به آمادگی شهرداری سمنان در انتقال تجارب مدیریتی در زمینه شهر دوستدار کودک به دیگر شهرداری های استان ، خاطرنشان کرد : با انتقال این تجارب و بهره گیری شهرداری های استان می توان زمینه برای داشتن استانی با شاخص های دوستدار کودک فراهم نمود .