لحظات شیرین، مفرح و شادی برای کودکان رقم خورد

  • ۲۵ آبان ۱۴۰۱
  • ۱۲۶ بازدید

در تور یکروزه؛

لحظات شیرین، مفرح و شادی برای کودکان رقم خورد

برگزاری تور یک روزه به کتابخانه تلفنی باران و رنگین کمان سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان، فرهنگسرای تدین و مرکز علوم و ستاره شناسی ، ساعاتی از حال خوش کودکی را برای کودکان و خانواده ها رقم زد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: تور یک روزه شاد و مفرح ویژه خانواده های تیپ ۱۲ قائم آل محمد”عج” به فرهنگسرای تدین، مرکز علوم و ستاره شناسی و کتابخانه باران و رنگین کمان سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان برپا شد.

امیر نجم در ادامه افزود: این برنامه امروز پنج شنبه نوزدهم آبان ماه برگزار شد و خانواده ها و کودکان ساعات شاد و مفرحی را در کنار هم سپری کردند و لحظات شیرین و به یاد ماندنی برای آنان ثبت شد.

وی با بیان اینکه در این تور یک روزه کودکان و خانواده ها از کتابخانه تلفنی رنگین کمان و باران بازدید کردند، تصریح کرد: برگزاری تورهای کتابخانه گردی و بازدید کودکان و نوجوانان از کتابخانه، آنان را با این محیط فرهنگی و فعالیت‌های متنوع آن آشنا می‌کند و تأثیر مثبتی در ترویج فرهنگ مطالعه خواهد داشت.

نجم اظهار داشت: در ادامه این برنامه کودکان و خانواده ها از مرکز نجوم و ستاره شناسی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان بازدید کردند و در این بازدید کودکان با آسمان نمای دیجیتال و علم نجوم،ستارگان، سیارات و کهکشان‌ها، سحابی و ستارگان دنباله‌دار و هلال ماه آشنا شدند.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان افزود: در پایان این برنامه خانواده ها و کودکان به فرهنگسرای تدین رفتند و در آنجا برنامه های شاد و مفرح شامل اجرای نمایش،مسابقه ،آموزش اصول ایمنی و اتش نشانی برای کودکان اجرا شد.

همچنین برای مادران کارگاه فرزند پروری در راستای ارتقای سلامت روان و افزایش آگاهی زنان در رابطه با فرزندانشان، مبحث فرزند پروری با ارائه راهکارهایی مناسب و قابل اجرا برگزار شد و خانواده ها از کلاس های فرهنگسرای تدین بازدید کردند.

امیر نجم در پایان خاطر نشان کرد: به رسم یاد بود به تمامی کودکان هدایایی از طرف سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان اهدا گردید.