فعالیت های مشارکتی شهرداری سمنان در شورافزایی محرم امسال

  • ۶ شهریور ۱۴۰۰
  • ۳۳۰ بازدید

سرپرست شهرداری سمنان بیان کرد:

فعالیت های مشارکتی شهرداری سمنان در شورافزایی محرم امسال

سرپرست شهرداری سمنان اقدامات شهرداری برای ایام محرم سال جاری و در شرایط محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، علیرضا شربتدار سرپرست شهرداری سمنان در تشریح اقدامات شهرداری سمنان برای ایام محرم سال جاری و در شرایط محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا گفت: همزمان با فرا رسیدن ماه محرم و سالروز شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، مناطق سه گانه شهرداری سمنان و سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی و سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری برنامه های متعددی متناسب با حال و هوای محرم در سطح شهر اعم از فضاسازی محیطی ، نصب المان های مناسبتی و تبلیغات مذهبی اجرا کردند .

شربتدار افزود : اجرای ویژه برنامه آئینی “قافله آزادی ” با مشارکت و همراهی مواکب حسینی شهر سمنان و به مدت ۶۰ شب برنامه ریزی شده بود که در دهه اول این برنامه با همکاری و همت موکب الرضا (ع) شهرداری سمنان و موکب شیفتگان اما م حسین (ع) اجرا شد که پذیرای حدود ۲۵۰۰ نفر از همشهریان در هر برنامه البته با رعایت تمامی نکات بهداشتی همراه بود .

وی با اشاره به اجرای این برنامه در فضای باز کارگاه آماده سازی درب حرمین عسکرین (ع) به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع اضافه کرد : عرضه محصولات فرهنگی ، مهدکوک ، عرضه محصولات فضای مجازی و بازدید مجازی واقعه عاشورا از طریق واقعیت مجازی از خدمات فرهنگی جانبی این مراسم بود .

سرپرست شهرداری سمنان در بخش پایانی صحبت های خود با اشاره به کمک شهرداری به هیات ها و مساجد شهر سمنان،خاطر نشان کرد : در محرم امسال مشارکت لازم برای برگزاری مجالس عزاداری توسط هیئات مذهبی محله های مختلف شهر در قالب دستورالعمل های ابلاغی از سوی ستاد کرونا انجام پذیرفت .