فضاهای عمومی اماکن متبرکه سمنان ساماندهی می شود

  • ۱۳ مهر ۱۳۹۹
  • ۳۸۳ بازدید

شهردار سمنان در دیدار با مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان سمنان؛

فضاهای عمومی اماکن متبرکه سمنان ساماندهی می شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان ، شهردار سمنان در نشستی که با اعضای شورای شهر و با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان برگزار شد گفت: فضاهای پیرامون اماکن متبرکه و امامزاده های شهر سمنان با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه استان سمنان ساماندهی می شود.

محمد ناظم رضوی گفت: طرح ساماندهی فضای جنوبی امامزاده یحیی(ع) به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ارائه شد تا با تایید کارشناسی مراحل ساماندهی آن آغاز شود.

وی با اشاره به ایجاد باغ راه شهری و بوستانی که قرار است کاروانسرای شاه عباسی را به باغ فیض متصل کند و در قسمت غربی امامزاده علی بن جعفر(ع) قرار دارد ابراز داشت: اراضی که در قسمت شرقی ساختمان شهرداری قرار دارد می تواند موقعیت مناسبی برای ایجاد پارکینگ به هدف استفاده از زائران و مردم باشد.

وی افزود: امامزاده اشرف (ع) که بعنوان مزار شهدا نیز می باشد از طرح های دیگر ساماندهی اطراف امامزادگان سمنان است و با ایجاد بازارچه و زائر سرا پیرامون این مکان متبرکه و با توجه به نزدیکی امامزاده سید مهدی ،امامزادگان علویان و امامزاده سید جلال (ع) با همیاری اوقاف می تواند مجموعه مذهبی گردشگری زیبایی ایجاد شود.

ناظم رضوی در پایان تاکید کرد: طرح های گردشگریمحله کدیور در اطراف امامزاده زکریا(ع) مانند خانه گل نرگس و خانه طالب بیدختی ها؛ همچنین خیابانی که از بوستان و استخر کوشمغان در کنار مسیر ورود مسافر به سمنان قرار دارد می تواند این امامزاده را بیش از پیش مورد توجه قرار دهد.