فرهنگ سازی الزام حفظ هویت معماری شهری سمنان

  • ۲۷ مرداد ۱۳۹۹
  • ۴۰۵ بازدید

شهردار سمنان مطرح کرد:

فرهنگ سازی الزام حفظ هویت معماری شهری سمنان

شهردار سمنان فرهنگسازی را از الزامات ساماندهی معماری شهری دانست و افزود: ارائه الگو های متناسب با سبک‌های ایرانی- اسلامی می‌تواند در حفظ هویت معماری شهری سمنان ایفای نقش کند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید محمد ناظم رضوی شهردار سمنان گفت: هویت شهری یکی از مهمترین مباحث تخصصی در شهرسازی است که می بایست با حفظ فرهنگ بومی ، برنامه و طرح شهری را ارائه و اجرا کرد تا با حفاظت از هویت به جامانده از گذشته و میراث فرهنگی‌ در معماری شهری ،حس تعلق خاطر شهروندان به شهر، هویت جمعی و هویت تاریخی شهر را تقویت کنیم .

ناظم رضوی با تایید چالش‌های موجود در معماری سازه‌های شهر سمنان، شکل‌گیری معماری‌های بی‌توجه به هویت بومی را متوجه همه شهرهای ایران دانست و تشکیل کمیته نما را از مهمترین اقدامات شهرداری سمنان برای ساماندهی معماری شهر اعلام کرد و گفت: برای حفظ هویت معماری شهری تشکیل کمیته نما یکی از اقدامات خوب شهرداری است که در این جهت شهرداری های مناطق سه گانه در پیاده سازی الزامات مصوبات کمیته نما و اجرای آن همکاری لازم داشته باشند .

وی افزود: با رصد نماهای شهر، دگرگونی هویت فرهنگی شهر شناسایی شده و با استفاده از کارشناسانی که با ادبیات مدیریت شهری آشنا هستند الگوهای مناسب دارای احترام به ارزش‌های نهفته و ارزشمند شهر در دستور کار قرار گیرد.

شهردار سمنان فرهنگسازی را از الزامات ساماندهی معماری شهری دانست و افزود: ارائه الگو های متناسب با سبک‌های ایرانی- اسلامی و استفاده از ظرفیت رسانه ها در معرفی نماهای خوب شهر و الگوهای متناسب با بافت تاریخی شهر می‌تواند در حفظ هویت معماری شهری سمنان ایفای نقش کند.