فاز اول آبرسانی پارک بزرگ کومش سمنان انجام شد

  • ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
  • ۱۰۵۷ بازدید

معاون خدمات شهری شهرداری سمنان :

فاز اول آبرسانی پارک بزرگ کومش سمنان انجام شد.

معاون خدمات شهری شهرداری سمنان از اجرایی شدن فاز نخست سیستم بابلر پارک کومش خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان جواد نجاریانی گفت : پارک کومش سمنان با مساحت ۳۶ هکتار ، یکی از پارک های بزرگ شهر سمنان است که به لحاظ موقعیت مکانی از ویژگی خاص برخوردار است .

نجاریانی با بیان اینکه آبرسانی پارک کومش توسط پساب انتقالی مهدیشهر در حال انجام است، گفت: آبرسانی فضای سبز این پارک توسط ماشین آلات انجام می شد که در این زمینه با مشکلات مواجه بودیم.

وی گفت : برای اجرای سیستم آبیاری مکانیزه این پارک از سیستم بابلر یا آبفشان که صرفه جویی در میزان آب و هزینه‌های توزیع آب از مهمترین ویژگی های آن است استفاده شد و با اجرایی شدن فاز نخست آن توانستم تا حدودی مشکل آبرسانی را در این منطقه برطرف کنیم .

معاون خدمات شهری شهرداری سمنان با اشاره به اینکه فاز نخست این پروژه در مساحت ۱۸ هکتار با اعتبار بیش از یازده میلیارد ریال اجرا شده افزود: برای مساحت باقیمانده پارک هم برنامه های آبرسانی با سیستم بابلر در دستور کار قرار دارد .

معاون خدمات شهری در پایان ابراز امیدواری کرد ۱۸ هکتار باقی مانده در قالب فاز دوم نیز تا پایان تابستان امسال اجرا خواهد شد.

نجاریانی همچنین از تغییر سیستم آبیاری فضای سبز در پارک های بزرگ شهر به سیستم آبیاری تحت فشار خبرداد و خاطرنشان کرد: سیستم های آبیاری موضعی برای پارک بزرگ ۸ شهریور و ریحانه النبی اجرا شده و بعد از پارک کومش ، پارک بزرگ سوکان در دستور کار قرار دارد .