غرف بازیافت شهر سمنان با جلوه‌ای نو و شاداب

  • ۱۱ مرداد ۱۳۹۹
  • ۵۰۳ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند سمنان خبر داد:

غرف بازیافت شهر سمنان با جلوه‌ای نو و شاداب

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از اتمام عملیات رنگ آمیزی و نقاشی غرف بازیافت در شهر سمنان خبر داد.

حمیدرضا پیوندی در تشریح این خبر گفت: سازمان مدیریت پسماند در راستای بازسازی ،ترمیم ،ارتقای فرهنگ تفکیک زباله از مبداء و زیباسازی منظر شهری رنگ آمیزی و نقاشی غرف بازیافت با اعتباری بالغ بر ۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال معادل ده میلیون تومان انجام شد و این عملیات از ماه گذشته بعد از گذشت یکماه اتمام یافت .

وی اظهار داشت: سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان با اهداف استفاده مجدد از مواد و انرژی، کاهش آلودگی بهداشتی، حفاظت محیط‌زیست، کاهش دفن زباله و عدم از بین رفتن زمین‌های مناسب در طبیعت، اشتغال‌زایی، کاهش هزینه‌ها و ایجاد منافع اقتصادی به افزایش نصب کانکس‌های بازیافت اقدام کرده است که در سال گذشته یک غرفه بازیافت در حافظ ۷ جاگذاری شد.

پیوندی افزود: از دیگر اقدامات این سازمان در خصوص ارتقای فرهنگ تفکیک زباله از مبداء میتوان به نصب ۳۷۵ مخزن پسماند خشک در سطح شهر، گردش خودروهای متحدالشکل با کد شناسایی و آرم جهت تحویل و خریداری پسماند خشک از شهروندان ،آموزش پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی و متوسطه دوره اول و آموزش مساجد و پایگاههای بسیج و آموزش چهره به چهره و برگزاری هر ساله جشنواره بهترینها از دور ریختنی ها یاد کرد که در سال جدید بدلیل پیشگیری از شیوع کرونا بصورت مجازی برگزار شد.

به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان، کانکس‌های بازیافت در سطح شهر بر اساس نیاز و استقبال شهروندان نصب می‌شود که تاکنون در بلوار صادق، بلوار مصطفی خمینی (ره)، زاوقان، میدان انار، خیابان امام رضا(ع)، شهرک گلستان میدان نگارستان، شهرک گلستان (میدان الغدیر)، مدیران جنب بازارچه، مسکن مهر پشت مصلا، خیابان صامع ، چهارراه ورزش، غرفه بلوار فضیلت و غرفه حافظ ۷ نصب شده است و صبحها از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۳۰ و عصر ۱۶:۳۰ لغایت ۲۰ فعال می باشند.

وی بازیافت را مهم‌ترین مفهوم در مدیریت پسماند دانست و افزود: منشأ مواد بازیافتی یا به عبارتی بازیافتنی‌ها، بیشتر منازل مسکونی و صنایع هستند و برای آسان‌تر کردن امر بازیافت به‌طور معمول دو نوع جداسازی مواد صورت می‌گیرد که «تفکیک در مبدأ» و «تفکیک در مقصد» که نصب کانکس از موارد تفکیک در مبدأ است و با هزینه کم‌تر در جهت استفاده مجدد از مواد و انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در پایان این مقام مسئول ضمن قدردانی از مشارکت شهروندان در امر تفکیک زباله از مبداء خاطر نشان کرد: بجهت پیشگیری از شیوع کرونا شستشو و ضدعفونی کانکسها و پس از تخلیه روزانه انبارها انجام و دربین غرفه داران دستکش و ماسک توزیع میشود و سامانه وب سیوا به آدرس www.siva.semnan.ir آماده ثبت سفارش و دریافت پسماند خشک درب منزل و محل کار از شما می باشد. امید است همشهریان با مشارکت در تفکیک زباله علاوه بر کاهش زباله و جمع آوری در جهت تحقق شعار سال جدید جهش تولید گامی ماندگار برداریم .