عملیات کاشت ۲۰۰ اصله درخت و درختچه در بلوار ماندگار

  • ۲۷ خرداد ۱۳۹۹
  • ۷۸۳ بازدید

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان خبر داد:

عملیات کاشت ۲۰۰ اصله درخت و درختچه در بلوار ماندگار

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید محمد قاسمی سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان گفت؛به منظور توسعه فضای سبز و زیباسازی محیط در بلوار ماندگار، عملیات کاشت ۲۰۰ اصله درخت و درختچه در بلوار ماندگار صورت پذیرفت.

قاسمی افزود؛ عملیات کاشت ۲۰۰ اصله درخت و درختچه از گونه‌های نظیر زیتون تلخ و پامپاس گراس که مقاوم به کم آبی می باشد، با هدف حفظ طراوت و زیبایی فضای سبز توسط نیروهای سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان انجام شده است.

وی حذف چمن به عنوان گیاهی با نیاز آبی بالا و جایگزین شدن درختان، درختچه های زینتی و گیاهان سازگار با اقلیم منطقه را از اولین برنامه در این خصوص بر شمرد و تصریح کرد : در این راستا سازمان اقدام به آماده سازی انواع درختچه های رز ، پامپاسگراس ، پیچ امین الدوله و پاپیتال و … جهت کاشت در فضای سبز نموده است.

قاسمی در پایان تاکید کرد: فضای سبز شهری اثرات مثبتی در بالا بردن روحیه و همچنین زیبا کردن چهره و منظر شهر دارد و در همین راستا نیز از شهروندان درخواست داریم در حفظ و نگهداری از گل‌ها در پارک‌ها و میادین، مشارکت و همراهی داشته باشند.