عملیات کاشت گونه‌های گیاهی در میدان دریادار همتی

  • ۵ آذر ۱۳۹۸
  • ۷۱۱ بازدید

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان خبر داد:

عملیات کاشت گونه‌های گیاهی در میدان دریادار همتی

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید محمد قاسمی سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان گفت؛ در راستای ادامه توسعه فضای سبز شهری در سمنان و احداث فضای سبز در پروژه میدان دریادار همتی، محوطه های فضای سبز این میدان با کاشت انواع گونه‌های گیاهی به پایان رسید.

وی از اتمام عملیات آماده سازی بستر، خاک ریزی و آغاز عملیات کاشت در عرصه فضای سبز میدان دریادار همتی گفت؛ تمام تلاش سازمان و همکاران ما در مجموعه مدیریت شهری این است که کمبود فضای سبز و نازیبایی های شهری در آستانه سال جدید و اجرای طرح استقبال از بهار جبران و منظر خوبی از شهر را برای شهروندان به منصه ظهور برسانیم.

قاسمی در ادامه گفت؛ در عملیات کاشت گونه‌های گیاهی در میدان دریادار همتی از گونه‌های مقاوم به کم آبی مانند ستاره ای ۲۵ اصله و کامیس پاریس طلایی ۵۰ اصله و بنفشه ۵۰۰ جعبه به همراه کاشت چمن استفاده شده است.

قاسمی در پایان توسعه فضای سبز را در زندگی اجتماعی و اقتصادی مهم برشمرد و افزود؛ یکی از ضرورت‌های امروزه برای حفظ محیط زیست تداوم ارتباط مردم با این مقوله است و نباید به افزایش سرانه فضای سبز شهروندان بی تفاوت باشیم.