طرح ویژه برخورد با خودروهای غیرمجاز جمع آوری پسماند خشک

  • ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • ۸۶۶ بازدید

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان مطرح کرد؛

طرح ویژه برخورد با خودروهای غیرمجاز جمع آوری پسماند خشک

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از آغاز طرح ویژه برخورد با خودروهای غیرمجاز جمع آوری پسماند خشک خبر داد.

حمیدرضا پیوندی در تشریح این خبر گفت: از نیمه دوم ماه بهار و آغاز فصل گرما و افزایش زباله گردها بجهت حفظ سلامت شهری و زباله گردها و افزایش بهداشت محیط بمنظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا طرح ویژه برخورد با متخلفان جمع آوری غیرمجاز پسماند خشک طی نشست همکاری با کلانتری های ۱۱،۱۲ و۱۳ وگشت و نظارت واحد ساماندهی پسماند خشک سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان، در روز گذشته ۲ خودرو سواری و باری توقیف شده به پارکینگ‌ و انبار سازمان جهت ساماندهی و اعمال قانون منتقل شدند.

وی در ادامه افزود: زباله گردی یا جداسازی پسماند خشک قابل بازیافت از کیسه های زباله و مخازن سطح شهر کاری غیر قانونی است و با متخلفان بر اساس ماده ۱۶ قانون مدیریت پسماند برخورد می شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند اظهار داشت: بر اساس ماده ۱۶ قانون مدیریت پسماند نگهداری، مخلوط كردن٬ جمع آوری، حمل و نقل، خرید و فروش و دفع و صدور پسماندها خارج از چارچوب مقررات قانون جرم است و افراد متخلف به حكم مراجع قضایی به جزای نقدی محكوم خواهند شد.

وی افزود: علاوه بر معضلاتی كه زباله گردی برای سلامت شهروندان و مدیریت شهری ایجاد می كند، از هم پاشیدن كیسه های زباله كنار خیابان یا كوچه و رفت و آمد این افراد با گونی های زباله و ماشینهای باری و سواری مشكلاتی برای محیط زیست و سیمای شهری ایجاد كرده است.

پیوندی تصریح كرد: واحدهای گشت این سازمان به صورت شبانه روزی در سطح شهر برای شناسایی و جمع آوری زباله گردها و كارگاههای غیرمجاز فعالیت می كنند که در این راستای این اقدام اجرائی ۲ دستگاه پیکان وانت و یک دستگاه موتورسیکلت توقیف شدند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان گفت: گروههای ویژه‌ای با گشت زنی در سطح شهری کارشناسان سازمان مدیریت پسماند زباله گردها و مکانهای غیرمجاز جمع آوری پسماند خشک در بافت های فرسوده را شناسایی و با تشكیل پرونده و معرفی به دادسرا بر اساس قانون با آنان برخورد می کنند.

در پایان این مقام مسئول ضمن قدردانی از همکاری دادگستری و دادسرای سمنان، اداره اماکن شهرستان سمنان و نیروی انتظامی خاطر نشان‌کرد: بمنظور حفظ سلامت زباله گردها و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا طرح برخورد با متخلفان جمع آوری پسماند خشک همچنان تا پایان خرداد ماه ادامه دارد.