طرح جمع آوری سگهای ولگرد با سرعت عمل بیشتر در حال انجام است

  • ۸ مرداد ۱۴۰۱
  • ۱۸۷ بازدید

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری سمنان:

طرح جمع آوری سگهای ولگرد با سرعت عمل بیشتر در حال انجام است

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری سمنان از اجرای طرح ضربتی جمع آوری سگ های ولگرد در این شهر توسط شهرداری خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،مهدی خالصی دوست در گفتگو با خبرنگار ایمنا گفت: وجود سگ های ولگرد در همه جای شهر رفته رفته به یکی از مشکلات مدیریت شهری تبدیل شده است . با توجه به افزایش تعداد سگ های ولگرد و مزاحمت های این حیوانات برای شهروندان و ایجاد آلودگی های محیطی در سطح شهر و همچنین درخواست های مکرر شهروندان در خصوص برطرف نمودن این مشکل، طرح ضربتی جمع آوری این سگها در دستور کار حوزه خدمات شهری قرار گرفته است و به سرعت در حال اجرا می باشد.

خالصی دوست با بیان اینکه سگ های ولگرد از شمال شهر تا محلات حاشیه ای و مرکزی شهر وجود دارند و بسیاری از شهروندان نیز خواهان پاکسازی شهر از وجود این حیوانات هستند، ادامه داد : مدیریت شهری نیز طی اقداماتی نسبت به جمع آوری آنان تلاش کرده اما این اقدامات جوابگوی رفع کامل این مشکل نبوده است. از یک سو شهرداری اقدام به جمع آوری می کند اما از سویی دیگر سگ هایی که در بیابان های اطراف شهر زندگی می کنند برای یافتن غذا به اطراف شهر هجوم می آورند .

وی افزود : علی رقم آنکه عملیات زنده گیری سگ های ولگرد بسیار دشوار و هزینه بر می باشد اکیپ های مختلف شهرداری در شبانه روز نسبت به زنده گیری و جمع آوری سگ های بلا صاحب اقدام می کنند.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری سمنان با اشاره به ضرورت مشارکت مردم برای اجرای بهتر این طرح و اینکه این طرح به صورت مستمر تا پایان سال انجام خواهد گرفت ، خاطرنشان کرد: غذا دادن به حیوانات شهری از جمله سگ و گربه روند طبیعی زندگی آن‌ها را بهم می‌ریزد و علاوه بر به خطر انداختن زندگی خود آن‌ها، برای طبیعت نیز مشکل ایجاد می‌کند بنابراین از شهروندان درخواست می شود ضمن پرهیز از اینگونه اقدامات با معرفی محل تجمع این حیوانات از طریق سامانه ۱۳۷ و شماره ۳۳۳۳۲۲۰۲۲ با شهرداری همکاری لازم را داشته باشند تا با اجراي مداوم این طرح بتوانیم محیط شهر را در مقابل شیوع بیماري هاي قابل انتقال از سگ به انسان ایمن نموده و بستر لازم جهت سلامتی شهروندان را فراهم نماییم.