طرح آموزش مدیریت سبز در ادارات و نهادهای سطح شهر سمنان آغاز شد

  • ۲۰ بهمن ۱۳۹۸
  • ۶۶۸ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبر داد:

طرح آموزش مدیریت سبز در ادارات و نهادهای سطح شهر سمنان آغاز شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از آغاز طرح آموزش مفاهیم مدیریت پسماند در قالب مدیریت سبز در سطح شهر سمنان همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد.

حمیدرضا پیوندی در تشریح این خبر گفت: طبق آئین نامه اجرایی بند (ز) ماده (۳۸) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران-مصوب ۱۳۹۵-فی مابین وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست و به استناد بند (پ) ماده (۳) این آیین نامه ی دستگاه های اجرایی موظفند تا نسبت به اجرای قانون مدیریت سبز در ادارات و ارگان ها اقدام نمایند. بخشی از این قانون شامل: الزام تفکیک زباله و جداسازی پسماند ها به سه دسته پسماندتر، پسماند کاغذ و سایر پسماند ها و در صورت جداسازی به شهرداری ها و یا سازمان مدیریت پسماند تحویل و از این سازمان گواهی مدیریت پسماند دریافت نمایند.

وی در ادامه افزود: سازمان با توجه به استناد این قانون فعالیت اجرایی خود را در قالب ارائه آموزش های لازم در سطح ادارات و ارگان ها طرح ویژه مدیریت سبز را بصورت منظم و پایدار آغاز کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند اعلام کرد: طرح اجرایی مدیریت سبز در روز سه شنبه مورخ ۱۵ بهمن ماه در شرکت ملی گاز استان سمنان به اجرا رسید. که موضوعات مدیریت سبز توسط مسئول آموزش سازمان به شرکت کنندگان ارائه شد.

پیوندی یادآور شد: توزیع کیسه های پارچه ای نان پس از آموزش در بین پرسنل خدوم شرکت گاز توزیع شد که این اقدامات زیست محیطی مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد: سازمان مدیریت پسماند آمادگی خود را جهت اعزام کارشناس و بیان ضرورت و اهمیت مدیریت پسماند و نیز اجرای آن در سطح تمامی ادارات و ارگان های سطح شهر اعلام می دارد.