“طراحی و پیاده‌سازی سامانه مدیریت آرامستان های معراج”

  • ۱۳ بهمن ۱۳۹۸
  • ۸۲۲ بازدید

سرپرست سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری سمنان خبر داد:

“طراحی و پیاده‌سازی سامانه مدیریت آرامستان های معراج”

سرپرست سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری سمنان از طراحی و پیاده‌سازی نرم افزار سیستمی متمرکز و جامع سامانه معراج آرامستان وادی السلام خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، علیرضا جندقی گفت: سازمان آرامستان به عنوان یکی از سازمانهای مهم شهرداری سمنان، اداره کلیه امور مربوط به متوفیان از زمان حمل متوفی تا زمان خاکسپاری و تدفین بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه تنوع خدمات در بخش های مرتبط با این سازمان افزود: اداره امور مربوط به آن دشوار و در برخی موارد پیچیده است که از این رو در جهت رفاه حال مراجعه کنندگان و همچنین مدیریت یکپارچه بر تمامی اطلاعات، نرم افزار جامع آرامستان با پشتیبانی از ظرفیت بخش خصوصی طراحی و پیاده سازی شده است.

جندقی مزایای استفاده از این سامانه را به شرح ذیل عنوان کرد: ثبت اطلاعات متوفیان و گواهی فوت یا جواز تدفین، ثبت نحوه پرداخت و صدور فاکتور هزینه بهاء خدمات، دریافت گزارشات مختلف از جمله گزارش درآمد های حاصل از خدمات ارائه شده به متوفیان، ثبت اطلاعات مکان تدفین، دریافت گزارش جستجو جهت اخذ آدرس مکان تدفین، ثبت اطلاعات مربوط به رزرو آرامگاه های خصوصی و قبور انفرادی، صدور برگه واگذاری رزرو قبور انفرادی می باشد.

گفتنی است سامانه معراج یک سامانه یکپارچه و جامع محسوب شده که آمار قبور در آن درج می شود و در بازه زمانی خاص به روز رسانی می شود و در این سامانه موقعیت مکانی قبور و اینکه قبور متعلق به چه کسی است از طریق عکس برداری های هوایی مشخص می شود.