طراحی و ساخت انواع المان های مناسبتی و موضوعی در کارگاه تجسمی

  • ۲۰ مهر ۱۳۹۹
  • ۲۷۵ بازدید

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان خبر داد:

طراحی و ساخت انواع المان های مناسبتی و موضوعی در کارگاه تجسمی

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید محمد قاسمی رئیس‌ سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان گفت ؛ با توجه به بالا بودن هزینه های خرید المان شهری و در جهت استفاده از امکانات و ظرفیت های موجود و بازیافت وسایل فرسوده نسبت به تولید مبلمان و المان های شهری متناسب با آداب و رسوم شهر سمنان، طراحی و ساخت المان های مناسبتی و موضوعی با مشارکت هنرمندان در کارگاه تجسمی در حال انجام می باشد.

قاسمی افزود؛ می توان با استفاده از هنر بومی ضمن معرفی مناسب فرهنگ و هویت منطقه نسبت به خلق آثار ماندگار خوب در قالب المان،نقاشی و غیره در شهر سمنان اقدام نمود.

وی بیان داشت: استفاده از المان های بومی و محلی در منظر شهری و طراحی های شهری، عامل مهمی در حمایت از هویت فرهنگی و تاریخی مردم ساکن در آن منطقه جغرافیایی محسوب می شود.

قاسمی در پایان سخنان خود تاکید کرد: امید است با شناساندن جایگاه ویژه فضای سبز در کنار بکارگیری صحیح المان‌های بصری شهری که در زیباسازی سیمای اکولوژیک و منظر شهری نقش ویژه‌‌ای دارد بتوانیم شهر سمنان را به شهر ایده‌آل و آرمانی نزدیک کرده و مراتب آسایش و افزایش روحیه را در بین شهروندان به وجود آوریم.