ضرورت هم‌افزایی در حوزه گردشگری سمنان

  • ۲۵ تیر ۱۴۰۱
  • ۱۸۱ بازدید

در نشست بین شهرداری و دانشگاه سمنان عنوان شد؛

ضرورت هم‌افزایی در حوزه گردشگری سمنان

دومین نشست بررسی راه های همکاری و تعامل شهرداری و دانشگاه با محوریت توسعه گردشگری در محل دانشکده گردشگری برگزار شد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،دومین نشست بررسی راه های همکاری و تعامل شهرداری و دانشگاه با محوریت توسعه گردشگری در محل دانشکده گردشگری و با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهرستان و برخی از مدیران شهری و رییس و اساتید دانشکده گردشگری دانشگاه سمنان برگزار شد .

حسین موسوی ، رییس شورای اسلامی شهرستان در این نشست گفت : سمنان یکی از شهرهای مستعد در زمینه گردشگری محسوب می‌شود، ولی پیشرفت چشمگیری در گردشگرپذیری مشاهده نگردیده که یکی از دلایل مهم آن عدم مدیریت یکپارچه در این حوزه است .

موسوی با اشاره به مرمت و بازآفرینی ۸ باغ راه و ۱۸ بنای تاریخی توسط شهرداری سمنان گفت : عزم شهرداری در راستای توسعه گردشگری جدی است و در این مسیر با انعقاد تفاهم نامه همکاری بین شهرداری و دانشگاه می توان گام های اساسی برداشت .

سید علی مرتضی نژاد شهردار سمنان نیز در این نشست اظهار داشت : در راستای توسعه گردشگری ، مدیریت امور گردشگری در شهرداری ایجاد شده که نشاندهنده اهمیت این موضوع برای شهرداری است و آماده همکاری های متقابل در راستای توسعه گردشگری شهری هستیم .

علی همتی ، عضو شورای اسلامی شهرستان با اشاره به مرمت بناهای تاریخی توسط شهرداری سمنان ، پیشنهاد ایجاد یک پایگاه همکاری بین شهرداری و دانشگاه با استفاده از ظرفیت خانه تاریخی داد .

محمد رحیمی رییس دانشکده گردشگری در ادامه با بیان ظرفیت های همکاری دانشکده گفت : همکاری های دوجانبه بین دو سازمان ، می تواند زمینه های توسعه گردشگری شهری سمنان را رقم بزند که در این زمینه می بایست از مشارکت سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی نیز استقبال کرد .

وی انعقاد سند همکاری را مطمئن ترین راه در آغاز این همکاری دانست .

به گزارش ایمنا ، در پایان این نشست مقرر شد ، همایش هم افزایی بین فعالان استان با هدف توسعه گردشگری در اوایل آبان سال جاری در سمنان برگزار گردد .