ضرورت ترویج فرهنگ اقامه نماز در شهرداری سمنان

  • ۱۱ آبان ۱۴۰۱
  • ۸۸ بازدید

دبیر قرارگاه ترویجی‌فرهنگی شهرداری سمنان گفت:

ضرورت ترویج فرهنگ اقامه نماز در شهرداری سمنان

دبیر قرارگاه ترویجی‌فرهنگی شهرداری سمنان گفت: توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در سطح ادارات، سازمان‌ها و مناطق شهرداری ضرورت دارد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری سمنان،علی یزدانیان امروز_ یکشنبه هشتم آبان‌ماه_ در نشست کارگروه اقامه نماز شهرداری سمنان، اظهار کرد: انسان باید در برابر نعمت‌های خدا شاکر باشد و جلوه این تقدیر و تشکر، نماز است. نماز آثار تربیتی، اجتماعی و فرهنگی دارد و نماد حضور خداوند در قلب انسان‌ها است، همچنین انسان را از گناه بازمی‌دارد و نظم و انضباط را به انسان آموزش می‌دهد.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های حکمرانی نظام اسلامی اهتمام مسئولان به اقامه نماز است، افزود: در کشور و نظام اسلامی ما با تدبیر و درایت مقام معظم رهبری، مسئولان و مدیران شاهد حرکت در حوزه توسعه و ترویج فرهنگ نماز هستیم.

دبیر قرارگاه ترویجی فرهنگی شهرداری سمنان و رئیس ستاد اقامه نماز شهرداری با تاکید بر اینکه تأثیر مثبت اجتماعی نماز بسیار قابل توجه و حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: مسئولان و شهروندان باید به این رکن مهم عبادی توجه ویژه‌ای داشته باشند؛ بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه از بی‌توجهی به نماز و رویکردهای اسلامی نشأت می‌گیرد و توجه به نماز، انسان را از بسیاری مخاطرات درامان نگه می‌دارد.

یزدانیان با تاکید بر ضرورت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در سطح ادارت و سازمان‌ها و مناطق شهرداری سمنان و فضاسازی مناسب برای نمازخانه‌ها، تاکید کرد: کوتاه شدن زمان برگزاری نماز در ادارات موجب جلوگیری از نارضایتی شهروندان می‌شود و این موضوع در شهرداری سمنان رعایت شده است.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری نماز اول وقت موجب ارتقای معنویت کارکنان می‌شود، گفت: برگزاری نماز جماعت در ادارات عامل تقویت وجدان کاری، وحدت و همدلی و صمیمیت میان آن‌ها می‌شود و باید از این فرصت در راستای خدمت بیشتر به شهروندان استفاده شود.

به گزارش ایمنا، چهارمین نشست کارگروه اقامه نماز شهرداری سمنان با حضور امامان جماعت مناطق و سازمان‌های شهرداری و رابطان کمیته‌های کارگروه اقامه نماز در محل سالن شهید بابایی برگزار شد. در پایان این جلسه مواردی جهت اجرا به تصویب اعضای حاضر در نشست رسید.