ضرورت آموزش مستمر آتش نشانان

  • ۲۱ فروردین ۱۴۰۱
  • ۱۹۷ بازدید

شهردار سمنان مطرح کرد:

ضرورت آموزش مستمر آتش نشانان

شهردار سمنان بر ضرورت مستمر بودن آموزش های ضمن خدمت برای آتش نشانان و لزوم راه اندازی مرکز جامع آموزش آتش نشانی تاکید کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ،سید علی مرتضی نژاد در حاشیه بازدید از ایستگاه آتش نشانی مرکزی در گفتگو با ایمنا گفت: حیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تا حدود زیادی بستگی به مهارتها و آگاهی های کارکنان در زمینه های تخصصی حوزه آتش نشانی و ایمنی دارد و هر چقدر این مهارتها به هنگام و بهینه باشند، عملکرد سازمان آتش نشانی در پیشگیری و مقابله با حوادث و سوانح مناسب تر خواهد بود.

مرتضی نژاد ادامه داد : هر قدر سطح آموزش نیروهای عملیاتی و تجهیزات ، افزایش یابد و آنان با تخصص های روز آشنا شوند ، مشکلات کمتری در انجام ماموریتهای محوله خواهیم داشت و رضایت شهروندان را بهتر تامین خواهیم کرد.

وی با تاکید بر ضرورت مستمر بودن آموزش های ضمن خدمت برای آتش نشانان ، از لزوم راه اندازی مرکز جامع آموزش آتش نشانی گفت و خاطرنشان کرد: بهبود عملکرد آتش‌نشانان از طریق ارتقای مهارت و دانش تخصصی و تربیت مربیان آموزشی با استفاده از ظرفیت‌های آموزشی سازمان از خروجی های این مرکز خواهد بود .