صدور ۳۵۹۶برگ اخطار از سوی ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی در‌سال۹۹

  • ۱۰ فروردین ۱۴۰۰
  • ۳۳۴ بازدید

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبرداد؛

صدور ۳۵۹۶برگ اخطار از سوی ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی در‌سال۹۹

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از صدور ۳۵۹۶ برگ اخطار از سوی ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی در سال گذشته را خبر داد.

حمیدرضا پیوندی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در تشریح این خبر گفت: به طور میانگین ماهانه بالغ بر ۳۰۰ برگ اخطار اعم از اخطار اول و دوم و سوم صادر میگردد که از ابتدای فروردین تا پایان اسفندماه ۹۹ از سوی ستاد ۳۵۹۶ برگ اخطار که از این بین ۲۲۲۹مورد اخطار اول، ۱۰۴۱مورد اخطار دوم و ۳۲۶مورد اخطار سوم بوده است.

وی ادامه داد:تا براساس ماده ۱۶ و ۲۰ قانون مدیریت پسماندها و تبصره ۶ ماده ۶۹ قانون شهرداری‌ها پیگیری و اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد که براساس این تبصره که مبنی بر این می‌باشد که اراضی و کوچه‌های عمومی و میدان‌ها، پیاده‌روها، و خیابان‌ها به صورت کلی معابر واقع در محدوده شهر که مورد استفاده عموم است ملک عمومی محسوب می شود و در مالکیت شهرداری است. صدور اخطار به واحدها و منازل مسکونی تجاری اداری که پسماندهای ساختمانی و عمرانی خود را در مکان های عمومی دپو می نمایند یکی دیگر از وظایف مهم ستاد ساماندهی می باشند.

پیوندی در خصوص مقایسه عملکرد این ستاد در سال ۹۸ با سالی که گذشت بیان کرد:در سال گذشته نسبت به سال۹۸ شاهد افزایش ساخت وسازهای شهری بوده که این امر موجبات افزایش نسبت صدور اخطارها به سال ۹۸ به میزان ۲۸۱۸برگ که از این بین ۱۷۹۷ فقره اخطار اول،۷۹۹ فقره اخطار دوم و ۲۲۲فقره اخطار سوم را دربرداشته است.

همشهریان می توانند در صورت مشاهده اینگونه نابهنجاری‌ها در سطح شهر مراتب را از طریق تماس با شماره ۳۳۳۴۷۶۰۰ داخلی ۲۴ سازمان مدیریت پسماند ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی اعلام فرمایند .