صدور ۱۸۶ فقره مجوز حفاری از سوی ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی

  • ۱۴ مهر ۱۳۹۹
  • ۲۹۰ بازدید

آغاز طرح ویژه ساماندهی نخاله های بلاصاحب، پسماندهای عمرانی و ساختمانی سطح شهر سمنان

صدور ۱۸۶ فقره مجوز حفاری از سوی ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از صدور بیش از ۱۸۶ برگ مجوز حفاری از سوی ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی سازمان در شش ماه نخست سال ۹۹ خبر داد.

حمیدرضا پیوندی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در تشریح این خبر گفت: به طور میانگین ماهانه بالغ بر ۳۱ برگ مجوز حفاری و ۳۰۰ برگ اخطار دپوی پسماندهای ساختمانی اعم از اخطار اول و دوم و سوم صادر میگردد که از ابتدای سال ۹۹ از سوی ستاد ۱۵۴۴ برگ اخطار که از این بین ۱۰۰۶ مورد اخطار اول،۴۰۵ مورد اخطار دوم و ۱۳۳ مورد اخطار سوم بوده است.

وی افزود:یکی از وظایف مهم ستاد ساماندهی صدور مجوزهای خاکبرداری و حمل خاک و ضایعات ساختمانی می باشد که از ابتدای سال ۹۹ تا پایان شش ماه نخست به تعداد ۱۸۶مورد بوده است که در راستای این اقدام مالک یا پیمانکار موظف است ضمن ارائه مدارک مستندات جهت خاکبرداری فقط از دستگاههای استفاده نماید که دارای کارت تردد باشند و از صدور مجوز برای دستگاههایی که فاقد کارت تردد می باشند جلوگیری بعمل می آید.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در خصوص مراحل پس از دریافت مجوز خاکبرداری بیان داشت: مراجعین بعد از دریافت مجوز خاکبرداری باید به اداره راهنمایی و رانندگی مراجعه و نسبت به دریافت مجوز با تاریخ و ساعت کار دریافت نمایند از تعداد ۱۸۶ مورد صدور مجوزهای حمل و خاکبرداری در ۶ ماه نخست سالجاری تعداد ۱۴۳ فقره تخریب منازل و اماکن بوده است.

همشهریان می توانند در صورت مشاهده تخلیه غیرمجاز پسماندهای ساختمانی یا اقدامات نابهنجاری ها در خصوص خاک و نخاله ساختمانی و عمرانی در سطح شهر مراتب را از طریق تماس با شماره ۳۳۳۴۷۶۰۰ داخلی ۲۴ سازمان مدیریت پسماند ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی اعلام فرمایند .