صدور ماهانه ۳۰۰ برگ اخطار از سوی ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی

  • ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
  • ۴۷۸ بازدید

آغاز طرح ویژه ساماندهی نخاله های بلاصاحب، پسماندهای عمرانی و ساختمانی سطح شهر سمنان؛

صدور ماهانه ۳۰۰ برگ اخطار از سوی ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از صدور بیش از ۳۰۰ برگ اخطار از سوی ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی وعمرانی سازمان خبر داد.

حمیدرضا پیوندی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در تشریح این خبر گفت: به طور میانگین ماهانه بالغ بر ۳۰۰ برگ اخطار اعم از اخطار اول و دوم و سوم صادر میگردد که از ابتدای سال ۹۹ از سوی ستاد ۹۴۷ برگ اخطار که از این بین ۶۳۶ مورد اخطار اول، ۲۳۸ مورد اخطار دوم و ۷۳ مورد اخطار سوم بوده است.

تا براساس ماده ۱۶ و ۲۰ قانون مدیریت پسماندها و تبصره ۶ ماده ۶۹ قانون شهرداری‌ها پیگیری و اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد که براساس این تبصره که مبنی بر این می‌باشد که اراضی و کوچه‌های عمومی و میدان‌ها، پیاده‌روها، و خیابان‌ها به صورت کلی معابر واقع در محدوده شهر که مورد استفاده عموم است ملک عمومی محسوب می شود و در مالکیت شهرداری است. صدور اخطار به واحدها و منازل مسکونی تجاری اداری که پسماندهای ساختمانی و عمرانی خود را در مکان های عمومی دپو می نمایند یکی دیگر از وظایف مهم ستاد ساماندهی می باشند.

با توجه به آمار اعلام شده از سوی ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی بیشترین جمع آوری نخاله‌ها بلاصاحب در ماه‌های تابستان می‌باشد و شهر خوب را شهروند خوب می‌سازد و حفظ حقوق شهروندی ملزم به رعایت موارد قانونی می باشد.

همشهریان می توانند در صورت مشاهده اینگونه نابهنجاری‌ها در سطح شهر مراتب را از طریق تماس با شماره ۳۳۳۴۷۶۰۰ داخلی ۲۴ سازمان مدیریت پسماند ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی اعلام فرمایند .