صدور سند کاربری های عمومی و تجاری شهرک هوا فضا به نام شهرداری سمنان کلید خورد

  • ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
  • ۲۹۳ بازدید

سه سال پس از انجام توافق با سازمان صنایع هوا فضا، در دوره ششم مدیریت شهری صورت گرفت؛

صدور سند کاربری های عمومی و تجاری شهرک هوا فضا به نام شهرداری سمنان کلید خورد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رسول همتی مدیر املاک شهرداری سمنان در خصوص آخرین وضعیت زمین های شهرک هوا فضا واقع در شرق بلوار شهید نوروزی گفت: تغییر کاربری و تفکیک پلاک از کاربری اداری انتظامی به بلوک های مسکونی-تجاری و کاربری های عمومی از طریق کمیسیون های مربوطه اخذ شد.

وی افزود: بر حسب توافقات، کاربری های عمومی و تجاری در سهم شهرداری سمنان می باشد.

مدیر املاک شهرداری سمنان خاطر نشان کرد: نقل و انتقال سهم مشاعی شهری در تاریخ ۵ بهمن ۱۴۰۱ به نام شهرداری سمنان صورت گرفت تا مقدمات تفکیک عرصه پلاک فراهم شود و صدور سند آن کلید زده شده است.

همتی تصریح کرد: حدود سه سال پیش‌توافقی با سازمان صنایع هوا فضا انجام شد تا زمینی که در شرق بلوار شهید نوروزی قرار دارد، تعیین تکلیف شود، با توجه به اینکه این زمین در محدوده شهری است، شهروندان می‌توانند استفاده مفیدی از آن داشته باشند. همچنین طبق توافق‌هایی که با سازمان هوافضا انجام گرفت، مقرر شده بود تا پیاده‌سازی قطعات انجام شود و زمین پس از آزادسازی، از طریق سازمان در اختیار شهروندان قرار بگیرد تا یک مجموعه مسکونی با ظرفیت ۶۰۰ قطعه زمین به شهر اضافه شود.

مدیر املاک شهرداری سمنان در پایان اظهار کرد: مساحت زمین این شهرک ۵۰ هکتار و مساحت کاربری های عمومی و معابر حدود ۲۷ هکتار می باشد.