شورای بعدی شهر سمنان باید تداوم بازآفرینی را سرلوحه کار اجرایی خود قرار دهد

  • ۱۵ تیر ۱۴۰۰
  • ۲۳۵ بازدید

شهردار سمنان بیان کرد:

شورای بعدی شهر سمنان باید تداوم بازآفرینی را سرلوحه کار اجرایی خود قرار دهد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، شهردار سمنان در بازدید یک روزه معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در حاشیه جلسه ای در سالن کنفرانس شهرداری سمنان گفت: باید شورای ششم شهر سمنان بکوشد مانند مدیریت فعلی، بازآفرینی شهری را به صورت علمی و بخشنامه‌ای سرلوحه کارها و برنامه خود خود قرار دهد.

سید محمد ناظم‌رضوی افزود: بهترین مسیر برای شروع یک کار اجرایی در حوزه شهرداری تداوم بازآفرینی شهری در سمنان است که بر این حیث همواره مبنای کار مدیریت پنجم شهری سمنان نگاه فرهنگی بر آمده از بازآفرینی شهری در تمامی حوزه‌ها و فعالیت ها بود.
وی از همزمانی تغییر دولت و شورای اسلامی شهر یک نقطه ضعف یاد کرد و گفت: در این راستا ابعاد مختلف مدیریت تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد.

شهردار سمنان بیان کرد: تلاش بر این شد که از ابتدای کار در شهرداری، در راستای تحقق ماموریت‌های چهارگانه بازآفرینی شهری و اکنون بستر کار و زیرساخت‌های لازم پی‌ریزی شود و امید است مدیریت آینده شهر سمنان نیز این موارد را پیگیری و عمل نماید‌.

ناظم‌رضوی افزود: از ابتدای دولت دوازدهم رونق بخشی به بافت فرسوده و ایجاد مسکن ارزان‌قیمت هر دو مد نظر قرار گرفت که این موضوع در صورتی که به درستی ساماندهی نشود، ایجاد تعارض می‌کند.

وی گفت: ستادهای بازآفرینی شهرستان در تداوم برنامه‌ریزی‌ها موثرند و در کل از این ستادها خروجی تخصیص اعتبار انتظار می‌‎‌رفت اما اگر معادل سازی اعتبارات صورت می گرفت و به شهرداری‌ها تخصیص می‌یافت، قطعا” خروجی‌ها ملموس‌تر و سریعتر محقق می‌شد.

شهردار سمنان در ادامه از استمرار بازآفرینی بافت ناکارآمد در جهت افزایش جمعیت‌پذیری و جلوگیری از توسعه افق شهرها یاد کرد و افزود: با دریافت ابلاغیه مربوط به احیاء بافت فرسوده ، فعالیت چهارگانه شهرداری سمنان برای بازآفرینی مناطق شهری آغاز و با رویه آینده پژوهشی برای توسعه مرکز استان قدم‌هایی گرفته شد.

وی گفت: همراهی مردم و فعالان اقتصادی و بخش خصوصی با شهرداری سمنان برای احیاء بافت فرسوده بسیار قابل توجه و اثر بخش است زیرا به طور قطع بدون همکاری مردم ، احیاء بافت فرسوده از سوی شهرداری سمنان قابلیت اجرا نداشت و شهروندان در کنار شهرداری برای توسعه روزافزون مرکز استان کوشیدند.

وی گفت: تولید مسکن ارزان قیمت و اجرای طرح بازآفرینی شهری ۲ طرح مهم اقتصادی و عمرانی به شمار می‌رود که اجرای همزمان این طرح ها ، همکاری ویژه دستگاه های اجرایی مربوط را می طلبد.

وی در خصوص اجرای طرح پیاده راه سازی خیابان حضرت امام (ره) گفت: اجرای این طرح از دستاوردهای ماندگار شهرداری سمنان است که با همراهی مردم و به صورت مشارکتی به بهره برداری رسید.

ناطم رضوی بیان کرد: طرح پیاده راه سازی خیابان امام (ره) سمنان از سال های قبل در دست پیگیری قرار داشت اما به دلایلی محقق نمی شد اما شهرداری سمنان با همراهی شورای پنجم اسلامی شهر برای اجرای این طرح کاربردی اقدام کرد و به شکر خدا این طرح یک طرح موفق بود و رضایت مندی شهروندان و کسبه این محله از شهر را در بر داشت.