شهروندان سمنان سهم چشم گیری در کاهش هزینه های خدمات شهری دارند

  • ۲ بهمن ۱۳۹۸
  • ۳۹۲ بازدید

معاون خدمات شهری شهرداری سمنان:

شهروندان سمنان سهم چشم گیری در کاهش هزینه های خدمات شهری دارند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، جواد نجاریانی معاون خدمات شهری شهرداری سمنان در گفتگو با خبرنگار ایمنا با توجه به اینکه سالانه مبالغ زیادی بابت ارائه خدمات شهری در سمنان هزینه می شود گفت: شهروندان سمنان می توانند نقش بسزایی در کاهش این هزینه ها داشته باشند.

وی با اشاره به تامین اعتبار هزینه های انجام شده در حوزه خدمات شهری گفت : برای کاهش هزینه ها نیز اقداماتی همچون مشارکت مردم در نگهداری اموال عمومی شهر، خریداری کالاهای با کیفیت، مکانیزه کردن خدمات شهری مثل جاده ی مکانیزه، حمل مکانیزه زباله، تغییر سیستم آبیاری فضای سبز از سنتی به قطره ای و تفکیک زباله ها در مبدا از طریق شهروندان باید صورت پذیرد که شاهد کاهش چشم گیر هزینه ها در حوزه های مختلف خدمات شهری باشیم.

نجاریانی اظهار داشت: آنچه توسعه و بهره‌وری خدمات شهری را تضمین می کند مشارکت کلیه شهروندان در فعالیت ها است که می تواند مشروعیت، مقبولیت و رضایت مندی شهروندان را برای مدیریت شهری به ارمغان آورد.

معاون خدمات شهری شهرداری سمنان با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد شهری از جمله سازمان هایی هستند که همکاری جهت مشارکت شهروندان در مدیریت شهری دارند افزود: این سازمان ها می توانند جهت تحقق مدیریت پایدار شهری موثر واقع شوند و مردم و سازمان های غیر دولتی و سازمان های محله محور، نهادهایی برخواسته از مردم هستند که می توانند به عنوان یک نیروی فعال، خلاق، تصمیم گیرنده و تعیین کننده تلقی شوند. نکته قابل تامل در این مسئله این است که از مشارکت انفعالی پرهیز و زمینه های مشارکت عملی، تعاملی و کارکردی تقویت گردد.

نجاریانی گفت: شهروندان می توانند با پرداخت عوارض و نقش فعال در حفظ و نگهداری تاسیسات شهری گام بزرگی در راستای بهبود محیط شهری بردارند .