شهردار سمنان در پیامی‌«روز اصفهان » را به شهردار و مردم این کلانشهر تبریک گفت

  • ۶ آذر ۱۴۰۰
  • ۳۲۶ بازدید

پیام تبریک شهردار سمنان بمناسبت روز اصفهان

شهردار سمنان در پیامی‌«روز اصفهان » را به شهردار و مردم این کلانشهر تبریک گفت.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، در پیام سید علی مرتضی نژاد به علی قاسم زاده آمده است:

آذر ماه، یادآور نگاره ی تاریخی منقوش بر کاشی کاری های سردر بازار قیصریه اصفهان و تمدن چند هزار ساله شهر با قدمت کم نظیر فرهنگی و هنری آن است؛ و نامگذاری اول آذر ماه به نام «روز اصفهان» شایسته ی زیبایی هایی است که در جای جای شهر، ذوق و هنر ایرانی را به رخ جهانیان می کشد.

شهردار محترم اصفهان جناب آقای دکتر قاسم زاده ، روز اصفهان را خدمت شما و تمامی شهروندان اصفهانی، تبریک گفته آرزوی توفیقات بیشتر در راستای خدمت رسانی به شهروندان فهیم اصفهانی را خواستارم .

بی شک وجود چنین برنامه های فرهنگی در کشور، نقش بسیار مهمی را در معرفی بیش از پیش شهرهای ایران ایفا می کند و تعامل و همراهی شهرها در این امر کمک شایانی را در جهت رونق صنعت گردشگری خواهد داشت.

سمنان به عنوان همسایه ی شمالی استان اصفهان، از شهرهای تاریخی است که با داشتن جاذبه های تاریخی، صنایع دستی متنوع، بافت کم نظیر تاریخی، صنایع و معادن منحصر به فرد، جاذبه های طبیعی مختلف از کویر تا جنگل و مردم مهمان نواز و سختکوش، نزدیکی فرهنگی، هنری، تاریخی و صنعتی زیادی با شهر اصفهان داشته و راه ارتباطی اصفهان-سمنان به عنوان مسیر استراتژیک جنوب به شمال، موقعیتی استثنایی را برای این دو شهر رقم زده است تا با برنامه ریزی و همکاری بیشتر شاهد رشد و شکوفایی با شتاب بیشتری باشیم.

استفاده از تجربیات شما در میزبانی از میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی و مدیریت شهری موفق در چند ساله گذشته، فرصتی است که می تواند یاری رسان ما در رسیدن به شهری پویا شده و فرصت مغتنمی است که می تواند شروع یک اتفاق بزرگ برای آشنایی بیشتر فرهنگ ها و آداب و رسوم باشد.

در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای شما همکار ارجمند، توفیقات روز افزون در رسیدن به اهداف عالی نظام جمهوری اسلامی ایران را از خداوند منان خواهانم.

سید علی مرتضی نژاد
شهردار سمنان

آذر ۱۴۰۰