شهردار سمنان خواستار شناسایی صنایع فرهنگی کودکانه در راستای تامین سلامت فرهنگی و اجتماعی کودکان شد.

  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
  • ۵۷۰ بازدید

شهردار سمنان خواستار شناسایی صنایع فرهنگی کودکانه شد

شهردار سمنان خواستار شناسایی صنایع فرهنگی کودکانه در راستای تامین سلامت فرهنگی و اجتماعی کودکان شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ؛ دومین نشست فصلی شورای اجرایی شهر دوستدار کودک سمنان به ریاست سید محمد ناظم رضوی شهردار سمنان و با حضور معاونان و روسای سازمان ها و ادارات زیرمجموعه شهرداری سمنان تشکیل شد .

سید محمد ناظم رضوی در این نشست با اشاره به لزوم همکاری همه جانبه همه سازمان های شهرداری سمنان با اداره شهر دوستدار کودک در برنامه ریزی برنامه ها و فعالیت های شهری با محور کودک گفت : شهر دوستدار کودک هدف شهرداری برای کسب برند نیست بلکه مسیری برای ترسیم افزایش کیفیت زندگی کودکان شهر است و می بایست همه دستگاه ها با همکاری هم شهر را برای کودکان زیست پذیر کنند .

ناظم رضوی با تاکید بر اهمیت توجه به کودکان گفت : کودکان شهروندان آینده¬ جامعه و عامل پیوند نسل¬ گذشته و آینده¬ محسوب می¬شوند از اینرو آینده¬ی زیست پذیری کودکان بستگی کامل به تلاش امروز خادمان شهر دارد .

شهردار سمنان به لزوم شناسایی صنایع فرهنگی کودکانه اشاره کرد و اظهار داشت : فرهنگ بر خلاف آنچه که در تصور است ، هزینه بر نیست و می شود در آن با تولید و توزیع محصولات و خدمات فرهنگی درآمدزایی کرد و موضوع کودک و فراهم کردن زیرساخت لازم برای عرضه این محصولات می تواند تاثیر زیادی در رشد خلاقیت و تامین سلامت فرهنگی و اجتماعی کودکان داشته باشد .

راه اندازی خانه موزه کودک ، برقراری بازارچه های محلی کودکانه ، ایجاد پارک علوم کودک ، برگزاری کارگاه های آموزشی شناخت مولفه های شهر دوستدار کودک برای کارشناسان و دیگر شهرداری ها ، طراحی و ساخت المان های کودکانه و تدوین ضوابط مجتمع های مسکونی در راستای دوستدارکودک شدن از مهمترین موارد مطرح شده در این نشست بود .