شهردار سمنان به مناسبت گرامیداشت پنجمین سالگرد حادثه پلاسکو پیامی صادر کرد

  • ۶ بهمن ۱۴۰۰
  • ۱۵۲ بازدید

پیام شهردار در گرامی داشت شهدای پلاسکو

شهردار سمنان به مناسبت گرامیداشت پنجمین سالگرد حادثه پلاسکو پیامی صادر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است.

به نام خدا

آتش نشانان فداکاری که جانها و دل هایشان از آتش فروزان عشق و وظیفه،تابناک است،چه با شهامت جان خود را برای نجات جان هم میهنان خویش نثار کردند.

اگر چه با تلاش و از خودگذشتگی این مهرورزان جاوید شعله های آتش در ساختمان پلاسکو تهران خاموش شد اما شعله‌های بی‌قراری داغدیدگان در سوگ جان باختن این شهدای بزرگوار،قلب مردم ایران را به درد آورده است.
پنج سال از شهادت آتش‌نشانان رادمرد کشورمان در حادثه‌ی تلخ پلاسکوی تهران گذشت؛ یاد آن شهدای عزیز را گرامی می‌داریم و به روح بلندشان درود می‌فرستیم. رویدادهایی از این دست اگرچه دشوار و ناگوار، اما عبرت‌آموزند.
با اجرای مبحث سوم مقررات ملی ساختمان که به حفاظت ساختمان‌ها در برابر حریق اختصاص دارد، می‌توان ایمنی لازم جهت حفظ جان انسان‌ها در هنگام بروز حریق را فراهم نمود که ضرورت دارد همه‌ی دست‌اندرکاران صنعت ساختمان مخصوصاً شهرداری‌ها بر اجرای آن اهتمام ورزند
داشتن نیروی آموزش‌دیده و ماهر و امکانات کافی در سازمان‌های آتش‌نشانی نیز قطعاً تأثیر به‌سزایی در کنترل حریق و حفظ جان انسان‌ها دارد که علی‌رغم همه‌ی تلاش‌هایی که در سال‌های اخیر در سازمان آتش‌نشانی سمنان صورت گرفته، از کمبود امکاناتی چون تعداد کم و سن بالای خودرو رنج می‌برد؛ گرچه در تمام عملیات‌هایی که تاکنون به انجام رسانده، با همت و تلاش پرسنل، این ضعف را پوشش داده و در تمام عملیات‌ها موفقیت‌‌آمیز عمل کرده است.

امید است با کمک دولت و مشارکت مردم، خصوصاً خیران بتوانیم نسبت به رفع کمبودها و رسیدن به استانداردهای جهانی در حوزه‌ی سازمان آتش‌نشانی گام برداریم.

اینجانب به روح تمامی شهدای آتش‌نشان درود می‌فرستم و برای همکاران آتش‌نشانم در سراسر ایران عزیز مخصوصاً سازمان آتش‌نشانی شهرداری سمنان آرزوی سلامت و شادی دارم.

سید علی مرتضی نژاد
شهردار سمنان

شایان ذکر است ساختمان پلاسکو تهران، ۳۰ دی ماه سال ۹۵، حوالی ساعت ۱۱ صبح بر اثر آتش‌سوزی فروریخت و ۱۶ آتش نشان در راه نجات هموطنان خود شهید شدند.