توسعه خدمات شهري در بافت تاريخي سمنان/ پروژه هاي عمراني شهرداري سمنان با جديت در حال انجام است

  • ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • ۱۴۳۸ بازدید

شهردار سمنان بیان کرد:

توسعه خدمات شهري در بافت تاريخي سمنان/ پروژه هاي عمراني شهرداري سمنان با جديت در حال انجام است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، شهردار سمنان گفت: یکی از مباحث مهم عمران شهری در این دوره مدیریت شهری، توجه ویژه به بافت‌های ناکارآمد شهری و حفظ و احیای بافت تاریخی سمنان است که منجر به افزایش کیفیت زندگی و رضایتمندی شهروندان می‌شود.

سید محمد ناظم رضوی اظهار کرد: تلاش مجموعه شهرداری سمنان این است تا با زمان بندی دقیق به اقدامات سرعت بیشتری داده تا پروژه‌ها را طبق برنامه ریزی انجام شده، به بهره برداری برسانیم.

وی تصریح کرد: پروژه‌های زیادی از سوی شهرداری در حال انجام است که مهمترین آنها احداث کوشک خانواده فدک (باغ ایرانی)، بلوار فدک، احداث پل روگذر خیرآباد، مرمت خانه پورحسینی ها، بهسازی باغ راه‌ها، مرمت خانه بهمن (موزه آب)، مرمت خانه طالب بیدختی‌ها، مرمت خانه خطیبی‌ها، ایجاد بوستان مسافر و بوستان زائر، باغ گردشگری خانواده، پارک هوشمند کودک، بهسازی شهربازی سیمرغ، ایجاد مرکز تخصصی کودک و خانواده در بوستان سیمرغ و احداث پارک بانوان است.

شهردار سمنان افزود: هم اکنون روند اجرایی این پروژه‌ها شتاب خوبی داشته است، به طوری که برخی از آن‌ها آماده بهره برداری و برخی دیگر طبق برنامه زمان بندی شده، ظرف چند ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

ناظم رضوی خاطرنشان کرد: شهرداری سمنان توسعه فضای سبز در قالب‌های مختلف از جمله باغ راه‌ها و احیا باغ‌های قدیمی را در دستور کار قرار داده است، طیف وسیعی از باغ‌های شهر در چند دهه اخیر با تغییر کاربری مواجه شده و موارد استفاده جدیدی یافته اند، اما با مشارکت و همراهی سازمان‌های مسئول و شهروندان می‌توان فعالیت‌هایی را برای احیا و بازآفرینی آنها برنامه ریزی کرد.

وی تاکید کرد: انجام فعالیت‌های مشترک در حوزه باغات، مرمت انهار، بازپیرایی باغات و احیا باغ راه‌ها می‌تواند ظرفیت‌های شهر را در حوزه‌های خدمات، گردشگری و تولید توسعه و بهبود ببخشد.

شهردار سمنان با اشاره به در دستور کار قرار داشتن بازآفرینی باغ راه‌ها در محله‌های مختلف شهر افزود: کار بازآفرینی باغ راه‌های “نی کیژه “و “مهر” به اتمام رسیده و شهروندان با استفاده از فضاهای به وجود آمده، زمان فراغت خود را به نحو مطلوب گذران می‌کنند. بازآفرینی باغ راه‌های “میان محله”، “انجیلا”، “کندنه” و” سفیدپل” نیز در حال انجام است.

ناظم رضوی اظهار امیدواری کرد: با احیا و بازپیرایی باغات و باغ راه‌ها، گامی مؤثر در جهت ارتقا سطح خدمات به شهروندان و رضایتمندی بیشتر آنان برداشته شود.

وی به مرمت خانه‌های تاریخی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر حدود ۱۴ خانه تاریخی توسط شهرداری در حال مرمت بوده که “خانه باغ گل نرگس ” در حال بهره برداری بوده و “خانه خطیبی‌ها” در مراحل آخر مرمت قرار دارد.

شهردار سمنان به مرمت گاراژ کلانتر اشاره کرد و افزود: مرمت این گاراژ تاریخی از جمله برنامه‌های هدف شهرداری سمنان در راستای زیبایی آفرینی بافت سنتی شهر است.