شهردار سمنان از افتتاح ۵۰ پروژه عمرانی ، خدماتی ، فرهنگی و زیست محیطی شهرداری در هفته دولت با اعتباری بیش از ۱۶۷ میلیارد تومان خبر داد

  • ۵ شهریور ۱۴۰۱
  • ۴۹۳ بازدید

رونمایی از ۵۰ پروژه شهرداری سمنان در هفته دولت

شهردار سمنان از افتتاح ۵۰ پروژه عمرانی ، خدماتی ، فرهنگی و زیست محیطی شهرداری در هفته دولت با اعتباری بیش از ۱۶۷ میلیارد تومان خبر داد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،سید علی مرتضی نژاد شهردار سمنان در گفتگو با خبرنگار ایمنا با اعلام این خبر افزود : پروژه‌های قابل افتتاح شهرداری در بخش‌های مختلف عمرانی، فرهنگی، خدماتی ، ورزشی و زیست محیطی است که با تلاش همکاران شهرداری سمنان با اعتباری بیش از ۱۶۷ میلیارد تومان به ثمر رسیده و تقدیم شهروندان شهر اخلاق می شود .

مرتضی نژاد با اشاره به اینکه شهرداری سمنان به‌صورت ماهانه وضعیت پیشرفت پروژه ها را دنبال می کند گفت: فاز اول جاده سیلو که ادامه کمربندی جنوب شهر است به عنوان مهمترین پروژه هفته دولت شهرداری تا پایان هفته دولت افتتاح می شود و سعی می شود فازهای بعدی این پروژه نیز تا پل حسن آباد پیگیری شود .

وی با اشاره به ۵۰ پروژه قابل افتتاح شهرداری در هفته دولت اظهار داشت : اجرای بخشی از شبکه فاضلاب شهری ، توسعه شبکه آب خام شهر ، ساماندهی تصفیه خانه فاضلاب ، بازپیرایی میادین ، پیاده رو ها و اصلاح مهندسی معابر شهر ، فاز اول توسعه مرکز تولیدات فضای سبز در پارک سوکان ، احداث زمین چمن مصنوعی و زمین بازی کودکان در محله شترخان از پروژه‌های آماده افتتاح شهرداری سمنان در هفته دولت هستند.

مرتضی نژاد متذکر شد: آسفالت‌ریزی در سطح مناطق و خیابان‌های اصلی شهر با متراژ حدود پانصد هزار مترمربع، اجرای ۷ کیلومتر فیبر نوری ، اجرای کفسازی تکیه پهنه و پیاده روی مقابل امامزاده یحیی (ع) ، اجرای کفسازی تکیه و محور عباسیه ، مرمت بادگیر محلات، احداث باند شمالی بلوار قاضی طباطبایی ، تکمیل و بهره برداری میدان وصال ، احداث میدان در تقاطع بلوار شریف واقفی و باهنر ، پروژه‌های آماده افتتاح دیگر شهرداری سمنان در هفته دولت هستند.

وی اشاره کرد که تکمیل فاز نهایی بوستان بلد، مرمت بوستان آبشار ، تکمیل بوستان مهر در حوزه فضای سبز است و در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

مرتضی نژاد ، ایجاد و بهره برداری از سامانه “معراج” آرامستان وادی السلام ، رو نمایی از سامانه و اپلیکیشن جامع “سمنان من” ، ایجاد سامانه تاکسی درون شهری را نیز از مهمترین پروژه های شهرداری در حوزه شهر الکترونیک خواند .

شهردار سمنان خاطرنشان کرد: ده‌ها پروژه کوچک دیگر بر حسب نیازهای شهروندان در سطح مناطق سه گانه و محلات شهر انجام شده است که در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.