شهرداری سمنان برای برگزاری آئین‌های سوگواری دهه اول محرم ۹۹ حسینیه سیار راه اندازی کرد.

  • ۱۲ شهریور ۱۳۹۹
  • ۷۷۸ بازدید

حسینیه سیار شهرداری سمنان در دهه اول محرم ۹۹

شهرداری سمنان برای برگزاری آئین‌های سوگواری دهه اول محرم ۹۹ حسینیه سیار راه اندازی کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، علی اکبر بنی اسدی سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان گفت: در محرم امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) در مکان‌های سرپوشیده، شهرداری سمنان حسینیه سیار در خیابانهای شهر به راه انداخت.

بنی اسدی گفت: این حسینیه متشکل از خودرو، بلندگو همراه با پخش نوحه‌های محرمی بود که بیشتر مواقع شهروندان نیز با آن همراهی کردند .

وی با اشاره به استقبال عزاداران از حسینیه سیار شهرداری سمنان افزود: این حسینیه سیار با مشارکت موکب شیفتگان امام حسین (ع) به مدت ده شب و در خیابان‌های اصلی شهر برگزار شد.

سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان همچنین به برگزاری مراسم سوگواره عاشورا تا اربعین اشاره کرد و گفت: این سوگواره با مشارکت موکب لبیک یا حسین(ع)، شورای محله محلات و سپاه قائم آل محمد (عج) سمنان برگزار شده و در بخش های تعزیه ، سخنرانی، نوحه خوانی و سینه زنی با رعایت پروتکل های بهداشتی به مدت ۱۰ شب در دهه دوم محرم در میدان عدالت جنب سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری سمنان برگزار می شود.