شب شعر ستاره آسمان دل ها به مناسبت سالگرد عروج آسمانی و شهادت حاج قاسم سلیمانی در سمنان برگزار شد

  • ۱۸ دی ۱۴۰۱
  • ۳۲۴ بازدید

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت:

شب شعر ستاره آسمان دل ها به مناسبت سالگرد عروج آسمانی و شهادت حاج قاسم سلیمانی در سمنان برگزار شد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: در این محفل ادبی که به مناسبت سومین سالگرد شهادت سردار گرانقدر اسلام در تالار تئاتر شهر فرهنگسرای کومش سمنان با شعار #جان_فدا برگزار گردید تعدادی از شعرای برجسته کشور از جمله استاد پر آوازه علیرضا قزوه و ۱۵ تن از شاعران استان سمنان و شاعران فارسی زبان سایه کشور های همسایه که سروده هایی در مدح یا پیرامون این اسوه مقاومت و رشادت سروده بودند، به قرائت سروده های خود پرداختند.

امیر نجم در ادامه با بیان اینکه در این مراسم از ۱۶ تن از شاعران استان سمنان که در عرصه فرهنگ ایثار و شهادت شعرسرایی کردند، تجلیل شد، یادآور شد:در این محفل حجت الاسلام والمسلمین مطیعی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان ، معاون محترم. سیاسی و امنیتی استاندار و سایر مدیران کل و مسئولین دستگاههای اجرایی و علاقمندان به شعر و ادبیات آئینی و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نیز حضور داشتند.

وی بیان کرد: در این مراسم شاعران با پیکر دو شهید گمنام والامقام هشت سال دفاع مقدس نیز وداع کردند.

نجم در پایان خاطر نشان کرد: این برنامه به میزبانی بسیج هنرمندان استان سمنان و به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حمایت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری سمنان در روز یکشنبه ۱۱ دی ماه در سمنان برگزار شد.