شبی به یاد ماندنی برای ورزشکاران باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان در سنت دیرینه شب یلدا

  • ۳۰ آذر ۱۳۹۸
  • ۳۶۷ بازدید

به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان رقم خورد؛

شبی به یاد ماندنی برای ورزشکاران باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان در سنت دیرینه شب یلدا

درمراسمی از بانوان ورزشکار باشگاه فرهنگی ورزشی همگام با سنت دیرینه شب یلدا در سمنان تجلیل شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: در آیینی که شب گذشته با حضور سید محمد ناظم رضوی شهردار سمنان، سید مسعود سیادتی رئیس شورای اسلامی شهر سمنان، اعضای شورای اسلامی شهر سمنان و مدیران شهرداری سمنان برگزار شد، از قهرمانان ورزشی باشگاه فرهنگی ورزشی تجلیل شد.

عباس بابایی طی اعلام خبر فوق افزود: این آیین با حضور بیش از هشتصد ورزشکار سه شنبه ۲۶ آذر ماه در مجموعه فرهنگی ورزشی بانوی شهر برپا شد.

وی در این آیین با بیان این که ” ورزش و تربیت بدنی نماد پویایی و نشاط جامعه است “، اظهار داشت : خدا را شاکریم از اینکه فرصتی حاصل شد تا با همکاری و همدلی همه مسئولین و مردم شهر تلاش هایی را در زمینه ورزش شهر داشته باشیم.

بابایی در ادامه با بیان اینکه هدف همه ما در باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان توسعه و ترویج ورزش در بین آحاد جامعه است تصریح کرد : توسعه و ترویج ورزش در بین خانواده ها تاثیر بسزایی در بالا بردن روحیه نشاط و سلامتی خانواده ها دارد.

سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان خاطر نشان کرد : امیدواریم با مساعدت ،همکاری،همدلی و هم افزایی همه دستگاه ها بتوانیم گام موثری در بسط و گسترش ورزش در جامعه برداریم.

شهردار سمنان در این آیین ضمن تبریک پیشاپیش شب باستانی ، تاریخی و عرفانی شب یلدا و تشکر از برگزاری این آیین اظهار داشت: برنامه هایی در حوزه بانوان در دستور کار شهرداری سمنان است که بخشی از امور در حوزه سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان در حوزه بانوان شهر در حال انجام است و ان شاءالله برنامه هایی که با استقبال پرشور مردم مواجه شده پرشورتر، با تنوع و کیفیت بیشتر در شهر پیگیری خواهد شد.

سید محمد ناظم رضوی در ادامه با بیان اینکه بزرگترین پارک اختصاصی بانوان با تنوع وسایل ورزشی ویژه بانوان واقع در پارک سیمرغ پیش بینی شده است تا پایان سال پیگیری خواهد شد، تصریح کرد: ان شاءالله بتوانیم تا پایان سال فاز اول را تکمیل نماییم و در ساخت این مجموعه سعی شده بانوان از حداقل های اختصاصی در زمینه ورزش و تفریح بهره مند شده و با حفظ امنیت و شرایط مطلوب در مکان روباز به فعالیت بدنی بپردازند.

وی در دستور کار قرار گرفتن احداث و طراحی فضای ویژه برای بانوان در گوشه و کنار شهر خبر داد و خاطر نشان کرد: بنا است در مجاورت استخر کوشمغان فضایی به عنوان سرای بانوان ایجاد شود تا بانوان برنامه و فعالیت های فرهنگی ورزشی خود را در فضای باز انجام دهند و همچنین فضایی جهت ارائه محصولات خانگی بانوان کارآفرین تا پایان سال ایجاد گردد.

ناظم رضوی با اشاره به استقبال شهرداری از فعالیت بانوان و ایجاد نشاط در شهر، اظهار داشت: آمادگی این را داریم که بخشی از پارک ها را در اختیار بانوان قرار دهیم تا با فعالیت های فرهنگی، ورزشی شور و نشاط را در پارک های سمنان احیا کنیم.

شهردار سمنان در ادامه با اشاره به اینکه اخیراً فضای ورزشی در مسکن مهر ایجاد شده است که مورد استقبال خوب شهروندان قرار گرفته است، بیان داشت: بوستان نشاط در مسکن مهر با مباحث اساسی ورزشی به صورت متنوع جهت استفاده شهروندان در کنار هم قرار گرفته است .

وی تامین فضای ورزشی و تفریحی با رویکرد نشاط آفرینی و شادابی بانوان را از جمله حقوق شهروندی بانوان دانست و تصریح کرد : ان شاء الله احداث مجموعه های فرهنگی ورزشی بانوان در شهر برای حضور با نشاط بانوان که منجر به تندرسی و نشاط آن ها و هم تربیت و پرورش فرزندان بهتر با مدل های روانشناسی و الگوهای اسلامی در این کار توفیق داشته باشند منجر شود.

عباس بابایی با شاره به اینکه جشن شب یلدا ویژه ورزشکاران باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان با بخش های مختلفی از جمله موسیقی سنتی، شاهنامه و حافظ خوانی، اجرای حرکات نمایشی ورزشی با حضور یکتا ضمیری، ساینا همتی، آتنا آلبویه، گروه موسیقی آونگ به سرپرستی آقای امامی و گروه کونگ فوتوآ گروه نازعات به سرپرستی خانم ادهم و سنگ شکنی توسط ریحانه نصیری همراه بود، اظهار داشت : در حاشیه این مراسم مسابقات بومی محلی برای ورزشکاران باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان اجراء شد و در پایان این مسابقات به رقیه صیاد در رشته دال پلان و فاطمه سالاریان در هفت سنگ مهارتی جوایزی اهداء شد .

وی یادآور شد : در خاتمه این آیین با اهداء لوح تقدیر، و هدایایی از ورزشکاران برتر ریحانه نصیری مربی کاراته بانوان تیم شهرداری سمنان، الینا صفاجو،ستایش صفری، مبینا علیپور کاراته کای تیم شهرداری سمنان، معصومه اکبری سرپرست تیم والیبال شهرداری سمنان، کبری صادقی، پوران معدنی، سمیه رضاییان و متینه رضاییان، نگین شاطر کاظمی، مریم دارایی، فریده رضاییان مربیان تیم والیبال شهرداری سمنان، حاجر خاتون نیک نام مربی تنیس روی میز شهرداری سمنان، نرگس امیرجان مربی برایتنونیک ، بلقیس مداح و فاطمه ذوالفقاری مربی آمادگی جسمانی، برایتونیک و والیبال، فرحنار اعرابی مربی دوچرخه سواری و دارت و فرحناز هاشمی از پرسنل سازمان فرهنگی تجلیل و قدردانی شد.

شایان ذکر است: در پایان این آیین کاراته کاران شهرداری سمنان از شهردار سمنان سید محمد ناظم رضوی، رئیس شورای اسلامی شهر سمنان مسعود سیادتی و سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان عباس بابایی بابت حمایت های این تیم با اهداء دسته گل تقدیر و تشکر کردند.

این آیین به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان برپا شد.