شاخصه های سلامت کودکان در اولیت است

  • ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
  • ۴۵۵ بازدید

شهردار سمنان مطرح کرد:

شاخصه های سلامت کودکان در اولیت است

جلسه مجازی هم اندیشی مشترک با دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری سمنان در حوزه سلامت کودکان و نوجوانان برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، با هدف توسعه شعار سمنان شهر دوستدار کودک و به منظور سلامت کودکان و نوجوانان جلسه مجازی هم اندیشی مشترک با حضور شهردار سمنان، معاونت دانشگاه علوم پزشکی، رئیس مرکز بهداشت شهرستان سمنان و سرپرست اداره دوستدار کودک و کارشناسان در این حوزه برگزار شد.

شهردار سمنان در این جلسه گفت: ایده شهر دوستدار کودک ناظر بر ارتقاع کیفی شهروندان بخصوص کودکان است که به عنوان نسل های آینده با توسعه پایدار به کیفیت زندگی آنها نگاه می شود.

سید محمد ناظم رضوی، سلامت جسم و روح کودکان را از مهمترین اولویت ها برشمرد و افزود: آنچه که نیازمند زندگی بهتر برای کودکان است و همه ابعاد آن باید مورد توجه قرار داد، شاخصه های سلامت کودکان است.

وی اظهار داشت: در بیشتر ابعاد زندگی کودکان نقش سلامت جسم و روح آنها لازمه حرکت است ، اگر کودکی از لحاظ جسم و روح سالم نداشته باشیم اتفاقات بعدی چندان معناداری را نمی توان برای کودکان رقم زد.

این مقام مسئول افزود: در همه ابعاد حوزه سلامت مسایل کنترل سلامت کودکان از بدو تولد نیازمند تعریف ویژگی خاص برای کودکان است که حمایت همه جانبه دستگاه های اجرایی را در بردارد.

ناظم رضوی تصریح کرد: شهر سمنان که شهر دوستدار کودک است باید از لحاظ کنترل سلامت کودکان با شهری که دوستدار کودک نیست تفاوت داشته باشد و امتیازاتی را در این شهر لحاظ شود که در برنامه میان مدت امتیازهای زیست پذیری شهر را ارتقاع دهد.

وی خاطرنشان کرد : باید روابط بین بخشی در دستگاه ها و مراقبت و رعایت استاندارد بهداشتی در حوزه کودکان بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و انگیزه ها نهادینه شود.

شهردار سمنان در پایان از دانشگاه علوم پزشکی خواستار شد تا با نگاه جدید برای رویکرد سلامت کودکان در شهر سمنان برنامه ریزی گردد.