سیوا و طرح آموزش مدیریت سبز در ادارات و نهادهای سطح شهر سمنان

  • ۱۸ بهمن ۱۳۹۹
  • ۴۲۹ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبر داد:

سیوا و طرح آموزش مدیریت سبز در ادارات و نهادهای سطح شهر سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از آغاز طرح آموزش مفاهیم مدیریت پسماند در قالب مدیریت سبز در سطح شهر سمنان والزام ثبت درخواست بازیافت ادارات از طریق سیوا همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد.

حمیدرضا پیوندی در تشریح این خبر گفت: طبق آئین نامه اجرایی بند (ز) ماده (۳۸) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران-مصوب ۱۳۹۵-فی مابین وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست و به استناد بند (پ) ماده (۳) این آیین نامه ی دستگاه های اجرایی موظفند تا نسبت به اجرای قانون مدیریت سبز در ادارات و ارگان ها اقدام نمایند. بخشی از این قانون شامل: الزام تفکیک زباله و جداسازی پسماند ها به سه دسته پسماند تر، پسماند کاغذ و سایر پسماند ها و در صورت جداسازی به شهرداری ها و یا سازمان مدیریت پسماند از طریق سامانه جامع جمع آوری پسماند خشک از درب منزل و محل کار با عنوان “سیوا” تحویل و از این سازمان گواهی مدیریت پسماند دریافت نمایند.

وی در ادامه افزود: سازمان با توجه به استناد این قانون فعالیت اجرایی خود را در قالب ارائه آموزش های لازم و دعوت به مشارکت و همکاری در سطح ادارات و ارگان ها طرح ویژه مدیریت سبز را به صورت منظم و پایدار به مدت یکسال آغاز کرده است که لزوم تحویل پسماندهای خشک از طریق سایت www.siva.semnan.ir از آغاز دهه فجر یکی از بندهای اصلی این گواهینامه می باشد.

پیوندی یادآور شد: از دیگر اقدامات این سازمان ویژه دهه مبارک فجر پاکسازی امامزاده اشرف ،پاکسازی باغ راه انجیلا،پاکسازی بوستان خانواده با فعالیت پاکبانان ناحیه دو و پاکسازی بوستان اتحاد با تلاش پاکبانان ناحیه یک و تعویض سطل های زباله فرسوده و شستشو ،ضدعفونی سرویس های بهداشتی ،پاکسازی بلوارها و میادین با فعالیت دو دستگاه جارو شهری و افتتاح ساختمان اداری شهرک بازیافت نیز از برنامه های ویژه این سازمان در دهه مبارک فجر می باشد.

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان سمنانی و ادارات و ارگانها می توانند با مراجعه به سایت “سیوا” سامانه جمع آوری پسماند خشک از درب منزل و محل کار و ثبت بیشترین درخواست بازیافت و ثبت مکرر درخواست و تحویل پسماند خشک از برندگان خوش شانس قرعه کشی بزرگ دهه فجر باشند.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده قرعه کشی و لیست برندگان به آیدی ذیل در اینستاگرام ،تلگرام وسروش و سایت سیوا در ۲۲ بهمن ماه مراجعه کنید.

instagram.com/@pasmand.semnan

telegram: @pasmand_semnan

www.siva.semnan.ir

منجیان بازیافت می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۳۳۷۴۶۰۰ داخلی ۱۳ واحد تماس حاصل نمایند.