“سیوا” میزبان شهروندان در مجتمع تجاری ققنوس

  • ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
  • ۲۵۲ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبرداد:

“سیوا” میزبان شهروندان در مجتمع تجاری ققنوس

به گزارش مدیریت ارتباطات وامور بین الملل شهرداری سمنان،مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از حضور آموزشگران و کارشناسان سامانه سیوا در مجتمع تجاری و گردشگری ققنوس خبرداد.

حمیدرضا پیوندی در تصریح این خبر گفت:با توجه به شیوع ویروس کرونا وخدمات دهی بهینه به شهروندان بمنظور آشنایی بیشتر همشهریان عزیزمان با “سیوا” سامانه جامع جمع آوری پسماند خشک از درب منزل ومحل کار و ثبت نام رایگان مراجعه کنندگان دراین سامانه به مدت یک هفته در مجتمع ققنوس میزبان دوستداران طبیعت می باشد.

وی در ادامه افزود: میزان شهروندان آموزش دیده که با نرم افزار هوشمند جمع آوری پسماند خشک از درب منازل و محل کار با نام “نرم افزار سیوا”به ۹۹۳۵ خانوار رسیده و توانسته پیشرفت ۵۰درصدی مشارکت مردمی را به خود اختصاص دهد.

پیوندی در خصوص آموزش چهره به چهره تفکیک زباله درسطح شهر سمنان ابراز داشت: با پایان پذیرفتن پنج مرحله از مراحل آموزش چهره به چهره تفکیک زباله از مبدا، مرحله ششم با فعالیت ۶ آموزشگر جهت معرفی نرم افزار سیوا از مسکن مهر از مرداد آغاز شد و تاکنون شهروند سمنانی بمدت ۸۵۰ ساعت در این طرح آموزش قرار گرفته و از۹۹۳۵ نفر درسامانه جامع تحویل پسماند خشک درب منزل و محل کار با نام سیوا (یعنی جداکردن در گویش سمنانی) ثبت نام و ۷۵۰ درخواست بازیافت دریافت شده و ۸۳۷۰ تن پسماند خشک از طریق این سامانه به چرخ طبیعت بازگشت.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: شهروندانی که تمایل به آشنایی و ثبت نام رایگان در این سامانه دارند میتوانند تا ۱۴بهمن ماه به ورودی مجتمع تجاری ققنوس مراجعه یا با شماره ۳۳۳۷۴۶۰۰ داخلی ۱۳ تماس حاصل نمایند. امیداست با مشارکت وهمدلی یاریگر این مجموعه در مدیریت شهری باشید.