سیوا؛شاهد افزایش مشارکت چشمگیر شهروندان در یک هفته اخیر

  • ۷ فروردین ۱۴۰۰
  • ۲۹۹ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبرداد:

سیوا؛شاهد افزایش مشارکت چشمگیر شهروندان در یک هفته اخیر

به گزارش مدیریت ارتباطات وامور بین الملل شهرداری سمنان،مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از افزایش چشمگیر مشارکت شهروندان در ثبت سیوا سامانه جامع جمع آوری ودریافت پسماند خشک درب منزل ومحل کار در یک هفته اخیر خبرداد.

حمیدرضا پیوندی ضمن تبریک فرارسیدن سال نو در تشریح این خبر گفت:باتوجه پایان سال و آغاز سال جدید واتمام آئین باستانی خانه تکانی ها ،حجم درخواست بازیافت در سامانه جامع سیوا و غرف بازیافت و مشارکت شهروندان در بحث تفکیک زباله از مبداء در یک هفته اخیر افزایش چشمگیری را داشته است.

وی درادامه افزود: میزان پسماند خشک جمع آوری شده در شهر سمنان در این تاریخ از ۱۷۵ درخواست ثبت شده ۱۱تن و۲۸۵ کیلوگرم بوده است که به تفکیک شامل پلاستیک۵۲۸۳ کیلوگرم، کارتن ومقوا ۲۸۰۵کیلوگرم،کاغذ ۱۸۱۲،نان خشک ۶۸۳کیلوگرم،فلزات ۵۱۱کیلوگرم، پسماند الکترونیکی ۱۰۲کیلوگرم،مخلوط ۶۱ کیلوگرم وشیشه۲۸ کیلوگرم است و ۱۴ مورد جشن همدلی نیر از طریق این سامانه ثبت واقلام ،البسه واسباب بازیها دریافت شده قبل از سال نو به نیازمندان وموسسات خیریه اهداء شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان تاکید کرد:”سیوا “سامانه جامع جمع آوری پسماند خشک از درب منزل ومحل کار با هدف حمایت از محیط زیست و بهبود چرخه مدیریت پسماند،خدمات خود را دربستر تکنولوژی وفناوری سازمان مدیریت پسماند با همکاری سازمان فناوری اطلاعات وارتباطات شهرداری سمنان نسبت به راه اندازی این سامانه درحال حاضر تحت وب اقدام کرده و از مرداد ماه ۹۹ فعالیت رسمی خود را آغاز نموده که روزانه ۱۰ الی۱۵ درخواست بازیافت ثبت و مراجعه داشته که در یک هفته اخیر به روزانه۲۵ الی ۳۵ درخواست افزایش یافته است.

وی در خصوص تحویل پسماندهای الکترونیک به ایستگاه‌های بازیافت افزود: ایستگاه‌های بازیافت سطح شهر سمنان پسماندهای الکترونیکی شامل انواع وسایل برقی خراب شده و فرسوده، بردهای الکترونیکی، اجزای رایانه، سیم‌ها و تلفن‌های همراه بدون استفاده را از شهروندان دریافت کرده و همانند دیگر پسماندهای دریافتی در ایستگاه‌ها ما به ازای آن به شهروندان از محصولات موجود در ایستگاه اهدا می‌کنند.

این مقام مسئول ضمن قدردانی از مشارکت ارزشمند همشهریان خاطرنشان کرد:غرف بازیافت و سامانه جامع سیوا در تمام ایام نوروز به استثنای روزهای جمعه آماده خدمات دهی، پاسخگویی و دریافت پسماند خشک از سوی شهروندان سمنانی می باشد که شهروندان میتوانند با توجه به شیوع ویروس کرونا وتحقق شعار” در خانه بمانیم” طی مراجعه به آدرس www.siva.semnan.ir نسبت به تحویل پسماند خشک درب منزل ومحل کار اقدام کنند.

پیوندی در پایان اظهار امیدواری کرد با رعایت این نکات در آستانه بهار طبیعت در سال تولید؛پشتیبانی ها ومانع زدایی ها، همچون گذشته شهری زیبا و زیست‌پذیر داشته باشیم.