سوگواره عاشورا تا اربعین

  • ۱۱ شهریور ۱۳۹۹
  • ۵۰۵ بازدید

به مناسبت دهه دوم محرم برگزار می شود:

سوگواره عاشورا تا اربعین

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از برگزاری سوگواره عاشورا تا اربعین به مناسبت دهه دوم محرم در جنب سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، عباس بابایی با بیان خبر فوق افزود: این مراسم در سوگ شهادت سرور و سالار شهیدان و مصائب اهل‌بیت امام حسین (ع) پس از واقعه عاشورا در سمنان برگزار می شود و همراه با عزاداری ایام سوگواری سیدالشهدا (ع)، با حضور دلسوختگان حسینی به مدت ۱۰ شب در میدان عدالت روبروی دادگستری سمنان بعد از نماز مغرب و عشاء با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برپا می شود.

عباس بابایی در ادامه افزود: این مراسم با سخنرانی و با مداحی مداحان برجسته برگزار و به تعزیه خوانی و نوحه سرایی خواهند پرداخت.

وی در پایان با دعوت از تمامی عاشقان ابا عبدالله (ع) و ارادتمندان به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) برای حضور در این مراسم گفت: ماه محرم فرصتی برای زنده نگه داشتن واقعه عاشورا و حماسه شهدای کربلا و ارزش ها و فضایل دینی است که درس معرفت، انسانیت ،شرافت،عزت و آزادگی را به انسان می آموزد.

شایان ذکر است: این آیین به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان، موکب لبیک یا حسین(ع) سمنان، شورای محله محلات شهر سمنان و سپاه قائم آل محمد (عج) سمنان برگزار می شود.