سند توسعه محلات هدف بازآفرینی سال ۹۹ تدوین می‌شود.

  • ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
  • ۴۶۸ بازدید

مسئول دبیرخانه ستاد بازآفرینی شهرستان سمنان:

سند توسعه محلات هدف بازآفرینی سال ۹۹ تدوین می‌شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، اکرم فدائی اسلام مسئول دبیرخانه ستاد بازآفرینی شهرستان سمنان گفت: بافتهای ناکارآمد شهری در مقایسه با سایر مناطق شهری از جریان توسعه عقب افتاده و درصد بالایی از جمعیت شهر را در خود جای داده‌اند . این بافت‌ها اغلب دارای نارسائیهای شهری بوده که برخی از آنها با مشکلات فرهنگی و اجتماعی نیز همراه است .

فدائی اسلام ضمن یادآوری این موضوع که در شهرسمنان ۱۷ محله مورد توجه بحث بازآفرینی قرار دارد، گفت: بهسازی و نوسازی این بافتها مستلزم برنامه‌ریزی دقیق، جامع و واقع گرایانه است که در برنامه سند توسعه محلات این مهم دست یافتنی است.

وی، مهمترین رویکرد در برنامه توسعه محلات را استفاده از ظرفیت مشارکت‌های مردمی دانست و گفت: اگر شهروندان در تصمیم‌گیری نقش داشته باشند، احساس تعلق در آنها ایجاد شده و در زمان اجرای این تصمیمات هم مشارکت بهتری در سطح محله خواهند داشت و از این طریق، امور بهتر پیش می‌روند.

مسئول دبیرخانه ستاد بازآفرینی شهرستان سمنان استفاده از تجارب موفق در زمینه باز آفرینی شهری و احیای بافت‌های ناکارآمد را گامی در راستای اجرای مناسب این اقدام دانست و افزود: سعی شده است در تدوین سند توسعه محلات هدف بازآفرینی از اساتید متخصص و تجارب بدست آمده در تدوین سند توسعه محلات تهران بهره گرفته شود .