سمنان به مدیریت واحد گردشگری شهری نیاز دارد

  • ۲ آذر ۱۴۰۰
  • ۳۹۸ بازدید

رئیس شورای شهرستان سمنان:

سمنان به مدیریت واحد گردشگری شهری نیاز دارد

رئیس شورای اسلامی شهرستان سمنان بر لزوم تعریف یک واحد مدیریت متمرکز برای توسعه گردشگری سمنان تاکید کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان حسین موسوی اظهار کرد: شورا و شهرداری‌ها به عنوان یک نهاد تصمیم‌گیر و اجرایی نه تنها قادر به ارائه و هماهنگی در زمینه تسهیلات و نیز سازماندهی امکانات در زمینه توسعه گردشگری هستند، بلکه این جایگاه را دارند که حلقه اتصال بین شهروندان و گردشگری در راستای ارتقا و توسعه شهر شوند.

وی افزود: امروزه توسعه گردشگری بدون مشارکت مدیریت هماهنگ شهری میسر نبوده و در صنعت گردشگری، نقش شورا و شهرداری در ساماندهی گردشگران بسیار برجسته است.

موسوی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری جدید مانند باغ‌راه‌ها و خانه گردشگری سلامت که توسط شهرداری سمنان ایجاد شده است، تصریح کرد: شهر سمنان نیازمند یک مدیریت واحد گردشگری شهری است تا بتواند با توجه به ظرفیت‌های لازم در این زمینه به رشد و بهره‌وری لازم برسد؛ البته همراهی دستگاه‌های همسو، به ویژه سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اجتناب ناپذیر است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان سمنان در پایان با بیان اینکه بسیاری از مشکلات حوزه گردشگری شهری، به دلیل نبود تعریف صحیح و شفاف از شرح وظایف نهادها و سازمان‌های متولی است، بر لزوم تعریف یک واحد فرماندهی متمرکز برای توسعه گردشگری شهر سمنان تاکید کرد.