سمنان به عنوان شهر دوستدار کودک در سطح ملی و بین‌المللی معرفی شود

  • ۳ دی ۱۳۹۸
  • ۵۰۱ بازدید

شهردار سمنان:

سمنان به عنوان شهر دوستدار کودک در سطح ملی و بین‌المللی معرفی شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان و به نقل از ایرنا- شهردار سمنان گفت: معرفی این شهر به عنوان «شهر دوستدار کودک» در سطح ملی و بین المللی دنبال می‌شود که این نشان از اهمیت شهرداری و شهروندان نسبت به کودکان است.

سید محمد ناظم رضوی روز یکشنبه در آیین افتتاح نمایشگاه «عکس و اسناد ۷۳ سال همکاری‌های ایران و سازمان ملل متحد» به همت خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) استان سمنان در تالار حکیم الهی فرهنگسرای کومش این شهر، افزود: شهر هوشمند با تکیه بر خلاقیت نقشی مهم در تقویت و توسعه گردشگری در استان سمنان دارد.

وی ادامه داد: شهر سمنان با پیشینه چندین ساله با قابلیت‌های زیاد در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی ویترینی از معرفی فرهنگ غنی ایران است.

وی با بیان اینکه معرفی شهر سمنان در ابعاد بین‌المللی در دستور کار قرار دارد ولی در گام اول باید ظرفیت‌های این شهر به هموطنان معرفی شود، یادآور شد: راه‌اندازی شهر هوشمند در سمنان با تامین زیرساخت‌ها به منظور توسعه گردشگری دنبال می‌شود.

رضوی ابراز داشت: یکی از ظرفیت‌های سمنان کوچه باغ‌های زیباست که معرفی این ظرفیت ها با عنوان «سمنان شهری در باغ» دنبال می‌شود.

ناظم رضوی خاطرنشان کرد: احیای بافت تاریخی شهر سمنان در اولویت کار شهرداری قرار دارد و اقدام ویژه در این زمینه در حال انجام است که به زودی در کشور به عنوان نمونه معرفی می‌شود.

نمایشگاه «عکس و اسناد ۷۳ سال همکاری‌های ایران و سازمان ملل متحد» با حضور ماریا دوتسنکو رییس مرکز اطلاع‌رسانی سازمان ملل متحد در ایران از یکم تا پنجم دی ۹۸ در نگارخانه سیمرغ مجتمع فرهنگی کومش شهر سمنان برپا شده است.

در این نمایشگاه ۵۴ قطعه عکس از دوران مختلف همکاری های ایران و سازمان ملل متحد در بخش های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.