سقوط دلخراش فردی از ارتفاعات پارک کوهستان و امداد رسانی به موقع آتش نشانان شهرداری سمنان

  • ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
  • ۶۲۰ بازدید

‍ رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری سمنان خبر داد:

سقوط دلخراش فردی از ارتفاعات پارک کوهستان و امداد رسانی به موقع آتش نشانان شهرداری سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان آتش نشانی سمنان از سقوط فردی ۳۶ ساله در پارک کوهستان خبر داد و گفت :این حادثه درساعت ۱۸:۵۸ نوزده فروردین ۱۴۰۰ به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی اطلاع داده شد و گروه در کمترین زمان ممکن خود را به محل حادثه رساند.

اسمعیل پور از اعزام همزمان ۳ ایستگاه یک ، دو و پنج به همراه ۳ دستگاه خودرو ۷ نفر آتش نشان برای امدادرسانی این حادثه خبر داد و عنوان کرد:طی تماس شهروندی با سامانه ۱۲۵ نیروهای عملیاتی به محل اعزام شدند . به محض رسیدن مشاهده کردند فردی ۳۶ ساله از بالای کوه تعادل خود را از دست داده و در میان صخره ها سقوط کرده و دچار مصدومیت شدید شده است.

وی در ادامه گفت: آتش نشانان سریعا بوسیله تجهیزات امدادی و حمل مصدوم ، ( بسکت) بعد از فیکس کردن و مهار مصدوم ، وی را به پایین کوه انتقال و تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند.

ایشان در پایان ضمن اشاره به اینکه متاسفانه به دلیل شدت جراحت وارده حال مصدوم وخیم بوده به ورزشکاران و کوهنوردان عزیز توصیه کرد:به همراه داشتن تجهیزات و امکانات مناسب هر ورزش از الزامات ایمنی و اولیه هر ورزشی بوده و در ورزشهای اینچنینی ، حفظ تمرکز ، آمادگی جسمانی و فاصله نگرفتن از همنوردان و … از نکات مهم و الزامی می‌باشد که باید رعایت گردد.

در زمان تنظیم این خبر متاسفانه مطلع شدیم نامبرده بر اثر شدت جراحات فوت کردند که ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم ایشان ، علو درجات از خداوند متعال خواستاریم .